ترفند های تبلیغات اینترنتی

تمام ترفندهایی که برای تبلیغات اینترنتی به آن نیاز خواهید داشت

با گسترش دنیای اینترنت و توسعه‌‌ی آن در تمام جهان، اهمیت تبلیغات اینترنتی برای کسب و کار جایگاه ویژ‌ه‌ای را کسب کرده است. امروزه نسبت دهه‌های گذشته تبلیغات اینترنتی ابعاد گسترده‌تری به خود گرفته است به طوری که می‌توان از ده‌ها تبلیغات موثر اینترنتی نام برد.

تبلیغات اینترنتی یکی از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ است که برای هر کدام از روش‌های آن اهداف خاصی مشخص شده است. مهم‌ترین اهدافی که تبلیغات اینترنتی به دنبال آن است، افزایش فروش و شناخته شدن بیشتر کسب و کار به مخاطبان است. حتما شما هم به دنبال موثرترین روش تبلیغاتی تا اینجا آمده‌ باشید! در ذهنتان سوال‌های فراوانی در خصوص تبلیغات اینترنتی وجود دارد.

می‌خواهید بدانید که بهترین روش‌های تبلیغات برای کسب و کار شما کدامند؟ اما لازم است در همین ابتدا بگویم که بهترین و موثرترین روش برای شما وجود ندارد! چراکه برای هر برند و کسب و کار بهترین روش تبلیغات متفاوت است. این که شما کدام یک از روش‌‌‌های تبلیغات را برای کسب و کار خود انتخاب کنید به فاکتورهایی همچون اهداف، گذشته تبلیغاتی، حال شما بستگی خواهد داشت. در این مقاله سعی داریم در این زمینه همه موارد بررسی کنیم.

اهمیت تبلیغات اینترنتی

۸ دلیل که به شما نشان می‌دهد اهمیت تبلیغات اینترنتی چیست؟

حضور رقیبان:

بسیاری از کسب وکارها با توجه به گسترش دنیای اینترنت به اهمیت تبلیغات پی‌برده‌اند. و همچنین بسیاری از رقیبان شما هم شروع به استفاده از مزایای آن کرده‌اند. حتی اگر محصولات و خدماتی بهتری دارید یا قیمت آن‌ها کمتر است، شما را در ابتدا کنار خواهند زد چرا که شروع به جذب مشتریان وفادار و بردندسازی کرده‌اند، پس وقت را غنیمت بشمارید و هرچه زودتر برای کسبو کار خودتان به دنبال تبلیغات اینترنتی مناسب باشید.

دسترسی آسان:

اکثر افراد قبل از انجام خرید محصول مورد نظرشان، اطلاعات لازم به آن را جستجو می‌کنند. اینترنت به شما این قابلیت را می‌دهد که ویژگی‌های محصولاتتان را در معرض دید میلیون‌ها نفر قرار دهید. در نتیجه از طریق اینترنت می‌توانید مشتریان مورد نظر خود را مورد هدف قرار دهید.

صرفه جویی در هزینه:

جالب است که بدانید تبلیغات اینترنتی نسبت به بسیاری از روش‌های تبلیغات سنتی از لحاظ هزینه به صرفه‌تر است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارهای کوچک تا سازمان‌های بزرگ از این روش برای تبلیغات محصولات و یا خدمات خود استفاده می‌کنند تا حداکثر بهره‌برداری را از منابع مالی خود داشته باشند.

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت:

هرچقدر که بیشتر بازدیدکننده هدفمند داشته باشید به همان میزان مشتریان بلقوه بیشتری خواهید داشت. هدف اصلی تبلیغات اینترنتی جلب توجه افراد و هدایت آن‌ها به سمت سایت است. در نتیجه به نکته‌ای که باید توجه کنید این است که تبلیغات اینترنتی شما باید جذاب باشد و حس کنجکاوی بازدیدکنندگان را برانگیخته کند و به آن‌ها دلیل خوبی بدهد تا روی تبلیغات کلیک کنند و آن را دنبال بنمایند.

پیشنهاد مشاهده: ۱۵ روش اصولی افزایش ترافیک

ریتارکتینگ:

با استفاده از ریتارکتینگ و یا هدف گیری مجدد، باعث می‌شود تا در مکان‌های دیگر اینترنت برای کاربران شما تبلیغات به نمایش درآورد. در نتیجه به این شکل امکان بازگشت آن‌ها به سایت شما بیشتر خواهد شد. در واقع هدف ریتارکتینگ این است، افرادی که بدون هیچ تاملی و خریدی از سایت شما خارج شده‌اند با کمک ریتارکتینگ برند شما مجدد به آن‌ها یادآوری شود.

هدفمندی تبلیغات اینترنتی:

برخلاف روش‌های سنتی که تبلیغات، بدون هیچ فیلتری در اختیار همگان قرار می‌گیرد، در روش تبلیغات اینترنتی با استفاده از برنامه‌ریزی اصولی واستراتژی‌‌های خاص می‌توان تبلیغات را در اختیار افرادی قرار داد که احتمال مشتری شدن در آن‌ها بیشتر است.

روش‌های تبلیغات اینترنتی

ایجاد روش‌های مختلف ارتباطی با مشتریان:

تبلیغات اینرنتی باعث می‌شود که در زمان درست و در جای درست با مخاطبان در ارتباط باشید. اگر تولیدی کوچکی دارید استفاده از اینستاگرام در کنار سایت کسب و کار شما می‌تواند ابزار بسیار خوبی هم برای فروش بیشتر و هم ارتباط بیشتر با مخاطبانتان باشد. همچنین ایمیل مارکتینگ بهترین روش برای اشتراک گذاشتن اخبار یا تخفیفات ویژه و همین طور ارتباط با مشتریانتان است.

ارتباط با مشتریان باعث می‌شود از نیاز و سلیقه مشتری را زودتر آگاه شوید که خود این مسئله می‌تواند در زمینه پیشرفت کاری شما بسیار موثر باشد. با ترکیب انواع تبلیغات اینترنتی به دیگران اعلام می‌کنید که حضور فعالی دارید و همیشه آماده خدمت به مخاطبانتان هستید.

قابلیت اندازه‌گیری:

برخلاف تبلیغات سنتی که اثر بخشی و سنجش مکانی که تبلیغات انجام داده‌اید تقریبی است، در تبلیغات اینترنتی می‌توانید نتیجه فعالیت‌های خود را ردیابی کنید. گوگل آنالتینک وسیله مناسبی است برای بررسی میزان بازدهی تبلیغات. بدون شک تبلیغات اینترنتی، سریع‌تر، انعطاف‌پذیرتر و قابل اندازه‌گیری برای متناسب‌سازی پیام بازاریابی با مشتریان بلقوه است.

بازار تبلیغات اینترنتی

در دنیای امروز برای هیچ کشوری، پیشرفت علمی قابل توجهی را بدون وجود اینترنت نمی‌توان تصور کرد و به همین دلیلم هست که سرعت اتصال به اینترنت در دانشگاه‌ها یه اعتبار مثبت در نظر گرفته می‌شود. در عین حال گرایش زیاد نسل جدید به اینترنت را هم در نظر بگیرید، متوجه این موضوع می‌شوید که استفاده کنندگان دنیای اینترنت رو به افزایش است. طبیعتا هر جا که مخاطبان افزایش پیدا می‌کنند بازار پر سود تبلیغات هم افزایش می‌یابد.

کاربران اینترنت فقط نوجوانان و جوانان نیستند بلکه فعالین بازار و سرمایه گذاران فعال هم شامل می‌شود. الان دیگر نسل‌های گذشته مانند پدربزرگ‌ها و مادربزگ‌ها هم وارد دنیای اینترنت شده‌اند. نسلی که در زمان تحصیل با دنیای اینترنت آشنا شد اکنون وارد بازار کار شده است و سرمایه‌های کشور را در دست دارد.
در حال حاضر چک کردن قیمت هرچیزی از طریق اینترنت کار آسانی است.

دنبال کردن آخرین اخبار جهان، دیدن خلاصه بازی که دیشب خسته بودبد و خوابتان برد، دیدن فیلم‌های نوستالژی و هرچیزی از طریق اینترنت امکان پذیر شده است. حتی متخصصین وقتی می‌خواهند یک منبع سریع برای پرسش خود بیابند اولین چیزی که به آن فکر می‌کنند جستجو در گوگل است.

روش‌های تبلیغاتی موثر در اینترنت کدام است؟

تبلیغات در موتور جستجو (گوگل)

چرا تبلیغات در گوگل نسبت به تبلیغات اینترنتی دیگر ارجعیت دارد؟ باید بدانید که بیش از ۶۰ درصد ترافیک اینترنت روی سایت گوگل است. بنابراین ۶۰ درصد از مشتریان شما در گوگل هستند! در نتیجه اگر بتوانید خود را در موتور جستجو معرفی کنید، می‌توانید در مدت زمان کمی به مشترین هدف خود دست پیدا کنید.

متاسفانه در طی سال‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت دلار این روش برای بسیاری از بیزینس‌ها ناکارآمد است چرا؟ در تبلیغات گوگل شما باید اعتبار خود را افزایش دهید. مثلا فرض کنید ۱۰۰ دلار. گوگل به ازای هر کلیک از اعتبار شما کم می‌کند.

اگر نرخ متوسط هزینه‌ی هر کلیک را ۷۵ سنت در نظر بگیریم نزدیک به ۱۲۰ ورودی را می‌توانید جذب کنید. بنابراین به دلیل افزایش قیمت دلار با یک محاسبه سر انگشتی متوجه خواهید شد مقدار هزینه برای این مقدار ورودی به صرفه نیست. بنابراین بسیاری از کسب و کارهای ایرانی به جای انجام تبلیغات در اینترنت به سراغ بهینه‌سازی (سئو) موتور جستجو رفته‌اند.

ویدیو تبلیغاتی

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

قبلا هم راجب بهینه‌سازی سئو در وبلاگ سایت سایار رایانه مطالب زیادی ارائه کرده‌ایم، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی سئو به آن‌ها مراجعه کنید.

پیشنهاد مشاهده: استراتژی سئو برای کسب رتبه بهتر

به طور مختصر، سئو باعث می‌شود شما با عبارات کلیدی که مخاطبانتان سرچ می‌کنند در صدر نتایج جستجو دیده شوید. با توجه به بالا رفتن قیمت‌های تبلیغات در گوگل، سئو یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی ب شمار می‌رود. تبلیغات سئو با تبلیغات در گوگل این است که شما در تبلیغات از طریق گوگل بلافاصله بعد از واریز در صفحه‌ی اول نمایش داده می‌شوید اما در سئو بسته به رقابت عبارات کلیدی بین ۶ تا ۱۸ ماه طول می‌کشد که به صفحه اول نتایج جستجو برسید.

آمارها نشان می‌دهد موتورهای جستجو دیگر مثل یاهو و بینگ روی هم ۷ درصد از ترافیک را برای خود دارند و با توجه به عدم شناخت اکثر کاربران اینترنتی ایرانی به این دو سایت پیش بینی می‌شود که سئو در ایران فقط بر روی گوگل از اهمیت بالایی برخوردار باشد. تمام کسب و کارها که محصولات آن‌ها در اینترنت جستجو می‌شود می‌توانند وارد رقابت در گرفتن جایگاه بهتر گوگل شوند. در نتیجه سئو یک سرمایه گذاری به عنوان یکی از بهترین روش‌های تبلیغات اینترنتی در نظر گرفته می‌شود.

یک سری از سازمان‌ها یا شرکت‌ها هستند به دلیل داشتن خدمان نوین یا خاص، نمی‌توانند از طریق سئو به مشتریان برسند و سئو برای آن‌ها توجیهی ندارد. مثلا سازمان یا فردی که دستگاه زباله خرد کن خانگی می‌فروشد، این محصول برای مردم شناخته شده نیست در نتیجه در گوگل در جستجو آن نیستند. پس به نکته‌ای که باید توجه کنید این است آیا محصول شما مورد نیاز مردم است؟

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

موضوع مهمی که باید به آن دقت کنید این است که مردم ما وقت خود را بیشتر در چه سایت‌هایی میگذرانند. قاعدتا اول گوگل و بعد اینستاگرام. اینستاگرام فضای مناسبی برای کسب و کارهایی است که خدماتی دارند که به درد عموم مخاطبین می‌خورد. این یعنی اگر خدمات و یا سرویس شما به درد گروه خاصی از افراد می‌خورد (مثلا مدیر بانک‌ها) دیگر نباید از اینستاگرام جهت بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید چون نسبت به وقت و انرژی که برای انجام این کار انجام می‌دهید بازدهی خیلی پایینی خواهید داشت.

حضور در شبکه‌های احتماعی با توجه به امکانات هر شبکه باید متفاوت باشد. دیده شده که خیلی از کسب و کارها یک محتوا ایجاد کرده و در تمامی شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌دهند که این کاملا اشتباه است. مثلا محتوایی که برای اینستاگرام تولید شده بازخورد مناسبی در تلگرام یا لینکدین ندارد.

پیشنهاد مشاهده: ۱۷ نکته ارزشمند در بازاریابی اینستاگرام

استراتژی‌ها باید در هر شبکه اجتماعی متفاوت باشد تا به موفقیت در تبلیغات اینترنتی برسید. توجه داشته باشید که حضور در شبکه‌های اجتماعی متفاوت با سئو سایت است. در سئو شما باید محتوا تولید کنید تا کاربران شما را پیدا کنند اما در شبکه‌های اجتماعی خودتان باید بروید و مشتریانتان را پیدا کنید.

تبلیغات بنری ( نمایشی)

تبلیغات بنری یکی از اولین و سنتی‌ترین روش‌هاس که شاید به فکر هر کارفرمایی برسد. اما باید بدانید این تبلیغات در حال حاضر با استراتژی‌های متفاوت باید انجام شود. تبلیغات بنری به منظور کشاندن مخاطبین یک سایت پربازدید به سایت هدف است. اما چندین نکته باید در آن رعایت شود .

  • سایت تبلیغ دهنده از نظر موضوع باید با سایت هدف همسان باشند.
  •   بنر تبلیغاتی باید بتواند حس کنجکاوی مخاطبین را تحریک کند و جذاب باشد.
  • مخاطب بعد از کلیک نباید مستقیم وارد سایت یا مقوله خرید و یا آشنایی با محصول شود!

این نکته اخر مهم‌ترین نکته است. تبلیغات بنری باید در کنارش از بازاریابی درونگرا استفاده شود. در این بازاریابی مخاطب درگیر اطلاعات، اطلاعات تماس از وی گرفته می‌شود و سپس با ارتباط مستمر کم کم سعی می‌شود مخاطب را به مشتری تبدیل کرد.
آمارگیری‌های تبلیغات اینترنتی نشان می‌هد، لحظه‌ای که تبلیغات توسط مخاطبین دیده می‌شود فقط ۳ درصد آن‌ها امکان دارد همان لحظه به محصول یا خدمتی که در آن تبلیغ دیده می‌شود نیاز داشته باشند. البته این آمار ۳ درصد برای برندها و کسب و کارهایی است که در جای درست و زمان درست تبلیغ کرده باشند.

حال از همین تعداد امکان دارد، یک چهارم مخاطبین از محصول و یا سرویس شما را خریداری کنند. و این یعنی اگر در جای درست و زمان درست تبلیغ بنری کنید امکان فروش به ازای بازدید کننده زیر یک درصد است.

ویدیو تبلیغاتی

تبلیغات ویدیویی (ویدیو مارکتینگ)

یکی از محبوب‌ترین موتورهای جستجو و اشتراک گذاری ویدیو در جهان یوتیوب است که البته به دلیل فیلتر بودن ما ایرانی‌ها نمی‌توانیم از آن بهره‌مند شویم. البته برای کسب و کارهایی که مخاطبین هدفشان ایرانیان خراج از کشور هستند و یا مخاطبین بین المللی دارند هنوز یوتیوب یکی از بهترین گزینه‌ها برای فعالیت کردن در زمینه تبلیغات اینترنتی است.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد شرکت‌هایی که روی سئو محصولاتشان کار می‌کنند به سئو ویدیو می‌پردازند. و اکثر تبلیغات خود را به سمت ویدیو مارکتینگ خواهند برد. این اخبار و پیش بینی‌ها حاکی از اهمیت موضووع ویدیو مارکتینگ است.
آپارات نمونه ایرانی یوتیوب البته با امکانات محدودتر است. اما به دلیل بازدید زیاد این رسانه می‌توانید از آن‌ در برند سازی و ویدیو مارکتینگ از آن بهره ببرید. البته برای حضور قوی در رسانه‌های ویدیو‌ای باید ویدیو تبلیغاتی داشته باشید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پیام تبلیغ و برند را به مخاطب برساند.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان همان تبلیغات بنری با یک تفاوت ویژه است. این که در انتهای مقاله و یا خبری می‌آید و به عنوان یک مطلب مرتبط خود را نشان می‌دهد. این روش نسبت به تبلیغات بنری بازخورد بهتری در تبلیغات اینترنتی دارد چون مانند یک خبر در انتهای اخبار و مقالات سایت‌های مختلف می‌توانید تبلیغات خود را درج کنید و نرخ کلیک بالاتری نسبت به تبلیغات بنری دارد. باید توجه داشته باشید که تبلیغات بنری و همسان دیربازده هستند و سریعا به فروش ختم نمی‌شوند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

© کپی رایت ۱400؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت سایار رایانه خاورمیانه محفوظ می‌باشد.