طراحی سایت

دلیل اهمیت طراحی حرفه‌ای سایت در کسب و کار چیست؟

در دنیای دیجیتال امروزه یکی از مهم‌ترین ابزارها برای معرفی کسب و کار و یا فروش بهتر محصولات طراحی حرفه‌ای سایت است. اگر چند محتوای مشابه را با طراحی‌های متفاوت در داخل یک سایت قرار دهید، بر اساس آمارهای تحقیقی نشان میدهد که ۸۰% افراد محتوایی را انتخاب می‌کنند که دارای طراحی جذاب و چشم‌گیر‌تری باشد. در نتیجه می‌توان گفت طراحی حرفه‌ای سایت که کاربرپسند و زیبا باشد، اولین گام شما برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال است.
استراتژی‌های طراحی سایت تاثیر بسزایی در گرفتن تصمیمیات خرید و فروش و تعاملات تجاری و در کسب کارهای کوچک و بزرگ دارد. به طوری که روزانه میلیون‌ها دلار به صورت آنلاین تبادل می‌شود.

هدف از طراحی سایت چیست؟

یک وب‌ سایت خوب به شما این امکان را می‌دهد جدیدترین محصولات را به همراه مشخصات کامل و تصاویر در کمترین زمان در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید، بهره گیری از ایده‌های خاص و جدید شما، در  طراحی سایت باعث می‌شود از رقبای خود به سرعت پیشی بگیرید. که البته، انتخاب شرکت مناسب جهت تولید طراحی سایت امری است بسیار مهم که در رسیدن به هدف مطلوب، پراهمیت است.
اما قبل از طراحی سایت، باید هدف خودتان را از طراحی مشخص کنید. مطمئنا شما می‌دانید چرا به طراحی حرفه‌ای سایت نیاز دارید اما من به شما پیشنهاد می‌کنم تلاش کنید تا دلایل خود را در قالب کلماتی تنظیم کنید بعد از انجام این کار خواهید دید که این کار به همان سادگی که شما فکر می‌کردید نیست.
قبل از اینکه وب سایت شما به صورت عملی طراحی شود باید بدانید که می‌خواهید چه کاری انجام دهید و لازمه‌ی این کار نوشتن انتظارها و برنامه‌هایی است که شما برای طراحی سایت خود گزینش کرده‌اید.
اگر در نوشتن فاقد مهارت هستید می‌توانید از یک دوست کمک بگیرید، و با تجسم و صحبت کردن هدف از طراحی سایت خود را برای او بازگو کنید تا دوستتان این کار را برای شما انجام دهد. ولی اگر شما حتی نمی‌توانید هدف خود را توصیف و تشریح کنید، به احتمال زیاد هنوز هیچ دیدگاه و ایده‌ای در رابطه با طراحی سایت خود ندارید.
این اهداف می‌تواند شما را در طراحی حرفه‌ای سایت راهنمایی کند و همچنین می‌تواند عامل مهمی در ترغیب بازدیدکنندگان هدف، به بازدیدهای مکرر سایت شما شود. بنابراین لازم است به صورت دقیق از جزییات و ویژگی های کار طراحی سایت خود بنویسید. به طور مثال اگر در تعیین هدف‌های خود بنویسید که من طراحی سایتی میخواهم که درآمد من را بیافزاید، کاملا اشتباه است چرا که در مراحل اولیه هیچ‌گاه نمی‌توانید انتظار افزایش درآمد داشته باشید، چرا که این کار نیاز به صبوری و استراتژی درست دارد.

اهمیت طراحی سایت

اهمیت طراحی سایت و تاثیر آن روی مخاطبان

طراحی حرفه‌ای سایت برای مخاطبان اعتماد ایجاد می‌کند

بازدیدکنندگان به سایت‌هایی که ضعیف طراحی شده‌اند اعتماد ندارند، اگر آن‌ها طراحی سایت شما را ضعیف ببینند و یا اطلاعات سایت، قدیمی به نظر برسد به آن اعتماد نخواهند کرد. به طور مثال، اگر شما به ظاهر و ویترین مغازه توجه نکنید و اظلاعات درست و بسته بندی شده در اختیار مشتری قرار ندهید، نباید انتظار داشته باشید کسی وارد مغازه‌ی شما شود.
این موضوع در رابطه با بازدیدکنندگان سایت نیز صدق می‌کند. از سوی دیگر، یک سایت حرفه‌ای باعث جلب اعتماد مخاطبان می‌شود، آن‌ها به کسب و کار شما اعتماد و احساس راحتی می‌کنند. یادتان بماند که این موضوع بسیار مهم است که اعتماد را برای مخاطبین خود ایجاد کنید چرا که این کار باعث می‌شود، بازدیدکنندگان در سایت شما بمانند و فرصت بیشتری برای کسب و کار شما ایجاد می‌کنند.

پیشنهاد مشاهده: اهمیت طراحی وب سایت اصولی و استاندار در کسب و کارها

طراحی سایت تاثیر مستقیم بر مخاطبین دارد

بعد از ورود کاربران به سایت شما، چند ثانیه بیشتر فرصت ندارید که مخاطب خود را قانع کنید که در سایت شما بماند و به جستجو و کنجکاوی در سایت شما ادامه دهد. چرا که در همان چند ثانیه‌، کاربر تصاویر اولیه‌ای را که میبیند قضاوت می‌کند و به هر شکلی ممکن است بیشتر نواقص کار شما را ببینید.
اگر وب‌ سایت شما دارای رنگ مناسبی نباشد یا خیلی شلوغ، یا بیش از اندازه خلوت باشد و یا سرعت لود شدن صفحه زیاد باشد (این موضوع‌ برای کشوری مانند ایران معضل بزرگی است) مخاطب شما، فورا تاثیر منفی میگیرد و به احتمال خیلی نزدیک به صد در صد سایت شما را به مقصد رقیبان ترک می‌کند.
به همین دلیل طراحی حرفه‌ای سایت بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید چرا که شما تمامی کارهای خود را اعم از سئو، دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات و … را بر روی شالوده طراحی سایت انجام می‌‌دهید. حتی اگر شما با ترفند‌های مختلف موفق شوید که سایتتان را در رتبه‌های برتر گوگل قرار دهید، اما طراحی سایت شما ضعیف باشد باز هم کار خاصی نکرده‌اید، حتی ممکن است باعث شود در دراز مدت منجر به کاهش رتبه‌ی سایتتان شود. شما نمی‌توانید به سرعت در نتایج اول گوگل قرار بگیرید و همانجا بمانید به این علت که گوگل شروع می‌کند به آنالیز کردن نتایج وب‌سایت شما توسط کاربران، اگر تعداد کاربرانی که وارد سایت شما شده به سرعت به دلیل طراحی ضعیفتان خارج می‌شوند، زیاد شود گوگل رتبه شما را دائما کاهش خواهد داد.
به عبارتی به دلیل طراحی ضعیف شما (بنس ریت ) شما افزایش پیدا می‌کند و تمام تلاش‌هایی که شما برای کسب رتبه برتر گوگل کرده بودید هدر می‌رود.

طراحی سایت برخدمت به مشترییان تاکید می‌کند

مردم می‌توانند با نگاه کردن به وب‌سایت شما، رفتار شما با خودشان را قضاوت کنند. طراحی شما، این امکان را می‌دهد که مخاطبان خود را ببینید. اگر شما هرگونه تلاشی برای طراحی سایت انجام ندهید مخاطبان می‌دانند که شما تلاش نخواهید کرد که به آن‌ها کمک کنید. در واقع وب‌ سایت شما نماینده‌ خدمات مشتری است، اگر وب‌سایت شما روشن، مدرن و میهمان پذیر باشد، کاربران و مشتریان بیشتر از سایت شما استقبال می‌کنند. شما این تصویر را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنید که با آغوشی باز پذیرای افراد جدید هستید، در نتیجه تمایل مخاطب برای خرید و یا استفاده از خدمات شرکت شما بیشتر می‌شود. از سوی دیگر، یک سایت قدیمی و غیر معمول باعث می‌شود که کسب و کار شما به نظر سرد باشد و در نتیجه اعتماد پذیری کاربر به سایت شما بسیار کاهش پیدا می‌کند. مردم نمی‌خواهند یک کسب و کاری را بررسی کنند که به اندازه کافی به آن‌ها توجه نمی‌کند.

طراح وب سایت

در طراحی سایت چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نمایش برند در سایت
طراحی وب‌سایت شما باید به گونه‌ای باشد که برند سایت شما را به خوبی در معرض بازدید کننده قرار دهد. استفاده از سربرگ‌های چسبان ((sticky و جای گذاری لوگوی شما در قسمت مناسبی از ‌وب‌سایت  (مثلا بالای سایت) به شکلی که در معرض دید بازدید کننده قرار بگیرد، میتواند یک امتیاز مثبت برای ثبت در ذهن عموم باشد. گوگل و خیلی از کاربران ممکن است توجهی به لوگوی شما نداشته باشند اما گاهی استفاده از یک لوگوی منحصربفرد و در جای مناسب، می‌تواند تاثیر روانی مثبتی بر روی کاربران یا مشتریان شما داشته باشد. در نتیجه اگر به فکر برند شدن و ایجاد یک وجه تمایز استثنایی با رقبای خود هستید حتما بر روی طراحی لوگوی سایت خود و شرکتتان تمرکز ویژه داشته باشید.

واکنش‌گرا بودن سایت
دیگر لازم به ذکر این نیست که باید سایت شما واکنش‌گرا باشد! چرا که قبلا به طور مفصل راجب آن توضیح داده شده، فقط این نکته را در نظر بگیرید که واکنش‌گرا بودن سایت شما برای کاربرانی که از موبایل استفاده می‌کنند بسیار مهم است چرا که طبق تحقیقات آماری نشان می‌دهد که بیش از ۵۵ درصد کاربران اینترنت، کاربران موبایل هستند پیش بینی می‌شود در آینده باز هم این رقم افزایش یابد. بنابراین اگر طراحی سایت شما واکنش‌گرا نباشد و نتواند در گوشی به نمایش درآید عملا، نیمی از کاربران خود را از دست داده‌اید و واضح است چنین چیزی فاجعی سخت برای سایت شما است.
اگر بدانید که طراحی سایت به شکل زیبا و منظم می‌تواند چه تاثیر بسزایی روی کاربران و کسب و کارتان بگذارد، متوجه خواهید شد همین حالا به یک شرکت طراحی سایت مناسب برای طراحی سایت خود نیاز دارید.

پیشنهاد مشاهده: خدمات طراحی سایت کرج

زیبایی در طراحی حرفه‌ای سایت
یک سایت خوب سایتی است که برای بازدید کننده سایت زیبا باشد. البته فراموش نکنید که زیبایی، هیچ وقت نباید فدای تولید محتوای خوب شود. منظور از زیبایی استفاده از تصاویر زیاد، که باعث کاهش  سرعت لود شدن صفحات می‌شوند نیست. در واقع زیبایی سایت به معنی چیدمان درست و رنگبندی مناسب، به صورتی  که برای مخاطب شما احساس خوشایندی ایجاد کند است.
همان طور که انسان‌ها دوست دارند خانه و یا شهرشان به طرق مختلف زیبا کنند، دوست ندارند با سایتی روبه‌رو شوند که دارای فضای شلخته و سرد است. بنابراین به زیبایی، رنگ و فضای منحصر بفرد سایت خود توجه ویژه داشته باشید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنم از فضای اینترنت خداحافظی کنید!

خوانا بودن سایت برای بازدیدکنندگان
اگر سایت شما از قوانین والگوهای بروز طراحی سایت استفاده نکرده باشد و همانطور که قبلا هم گفته شد، طراحی و استایل مناسبی نداشته باشد کاربر سردرگم می‌شود. طراحی چیدمان سایت باید به گونه‌ای باشد که هر فردی، اعم از کسانی که یک عمر با اینترنت سروکار داشته‌اند و یا کسانی که تنها چندبار وب‌گردی کرده‌اند، بتواند سایت شما را به خوبی جستجو کند. یعنی به کاربر نشان دهد که، محتوا، مطالب مهم، مطالب جدید، باکس جستجو و … هر کدام کجای سایت شما قرار دارند. یک سایت واضح و منظم!

طراحی سایت در مارکتینگ

دلایل اهمیت طراحی سایت در دنیای دیجیتال مارکتینگ

دسترسی شبانه روزی به سایت
با طراحی وب‌ سایت، خدمات یا محصولات شما در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. و این امکان را می‌دهد، مشتری شما در هر زمانی از شبانه روز بتواند به سایت شما مراجعه کند. حضور آنلاین به راحتی امکان بررسی خدمات یا محصولات شما را حتی وقتی دفتر کارتان بسته است، فراهم می‌کند.
فرصتی برای نمایش دادن کسب و کارتان از طریق طراحی حرفه‌ای سایت
مهم نیست که در چه نوع صنعتی مشغول به کار هستید، طراحی حرفه‌ای سایت شما فرصتی مناسب است تا کسب و کارتان را به بهترین شکل نشان دهید. شما می‌توانید نمونه کارها، گالری عکس و امکان بررسی بیشتر خدمات و محصولاتتان را به صورت آنلاین در اختیار مشتری قرار دهید. همچنین نشان دهید که چرا  کسب کارتان منحصر به فرد است به علاوه می‌توانید بازخوردهای بیشتری در رابطه با خدمات یا محصولاتتان بگیرید.
هدف گذاری در بازارهای بزرگتر
یک وب‌ سایت حرفه‌ای با یک طراحی خوب، یه مکان عالی برای ارائه خدمات و یا محصولات شما است که بتوانید آن‌ها را در سطح شهری یا کشوری ارائه دهید. این هدف گذاری با استفاده از ابزارهای گوگل آنالیتیکس یا ادوب آنالیتیکس امکان پذیر است.

بروز رسانی راحت‌تر اطلاعات
طراحی حرفه‌ای سایت این امکان را به شما می‌دهد که محتویات سایت خود را اعم از محصولات، خدمات، کاتالوگ‌ها، تصاویر محصولات، آدرس و یا اطلاعات تماس و تمام محتویات سایت خود را بروز رسانی کنید.

طراحی حرفه‌ای سایت

با طراحی حرفه‌ای سایت از رقبا پیشی بگیرید
با طراحی سایت به شکل حرفه‌ای می‌توانید در بازار سهم بیشتری را به خود اختصاص دهید. تحقیقات نشان داده است که وب‌سایت‌های حرفه‌ای و کارآمد برای مشتریان حس رضایتمندی و خوشایندی ایجاد می‌کند که این امر باعث فروش بیشتر کسب و کارتان می‌شود.

جذب بازدیدکنندگان و خوانندگان از طریق طراحی حرفه‌ای سایت
انتشار اخبار، محتوا و اطلاعات در مورد محصولات و یا خدمات جدید به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبان مشتاق را جذب کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق ایمیل مارکتینگ به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و به آن‌ها تخفیفات یا خدمات ویژه پیشنهاد کنید که مصرف کنندگان جدید آن را ندارند.

حتما ببینید:  ۱۰ روش جذب مشتری در دیجیتال مارکتینگ

کاهش هزینه‌ها با طراحی سایت
طراحی حرفه‌ای سایت همراه با یک ماژول فرآیند ساز یا اتوماسیون‌ساز می‌تواند هزینه تعداد کارکنان، اجاره‌ی فضای کاری بزرگ‌تر، مالیات بیشتر و همچنین هزینه خدمات را کاهش دهد. شما می‌توانید با طراحی پورتال به صورت مستقیم هزینه‌های اضافی را حذف کنید در عین حال مشتریان خود را راضی نگه دارید و باعث افزایش سرعت و فروش شوید.

تاثیر گذاری طراحی سایت بر بازدیدکنندگان و مشتریان
محتوای با کیفیت، عامل کلیدی در طراحی حرفه‌ای سایت و برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان است. برآورد نیاز مشتریان در طراحی حرفه‌ای سایت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع سایت شما باید حس اعتماد و اطمینان را در مشتریان یا بازدیدکنندگان ایجاد کند و علاوه‌ بر ارائه یک تجربه کاربری (UX) مناسب، ویژگی‌های اصلی برند شما را نیز افذایش دهد.

تاثیرگذاری طراحی سایت در جذب مشتری
یکی دیگر از اهمیت‌های طراحی حرفه‌ای سایت، تاثیر گذاری آن روی تصمیم گیری در خرید کردن مشتریان است، تحقیقات نشان داده است افرادی که میخواهند کالا یا خدماتی را خریداری کنند، قبل از خرید اطلاعات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو کرده و اگر برند خاصی مد نظرشان باشد، ابتدا آن را در سایت بازدید کرده و در مورد محصولات آن اطلاعات کامل‌تری بدست می‌آورند. در نتیجه طراحی سایت شما می‌تواند خدمات و محصولاتتان را بهتر به تصویر بکشد و از این طریق می‌توانید مشتریان بیشتری جذب کنید.

 مشاورین متخصص ما در سایار رایانه آماده‌اند تا به صورت رایگان در زمینه طراحی سایت حرفه‌ای شما را راهنمایی کنند، پس همین حالا از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *