طراحی وب سایت خدماتی

مهمترین نکات طراحی وب سایت خدماتی

طراحی سایت خدماتی به زمینه کاری وب‌ سایت و اینکه شامل چه بخش‌هایی از خدمات برای نمایش به کاربران است بستگی دارد. طراحی وب سایت خدماتی و تمامی موارد مرتبط با کسب و کار طرفداران زیادی دارد.

در واقع در اینگونه وب سایت‌ها می‌توانید قابلیت‌ها و سرویس‌های زیادی را برای مشتریان خود ارائه نمایید. با توجه به گسترش شرکت‌های خدماتی در سطح اینترنت، ایجاد وب سایت خدماتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دامنه ساخت، سایت خدماتی بسیار وسیع است. شما با توجه به نوع تجارت خود می‌توانید از طراحی سایت خدماتی استفاده کنید. لازم است بدانید طراحی وب سایت خدماتی یکی از ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌ها برای تبلیغات است.

در نتیجه طراحی یک وب سایت خدماتی مربوط به کسب و کارتان میتواند سبب پیشرفت شما شود. اگر در مورد طراحی سایت برای ارائه خدمات کسب و کارتان نیاز به راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان در این زمینه بهره‌مند شوید؛ سایار رایانه با داشتن تیم تخصصی طراحی وب سایت در کرج آماده همراهی شما در این مسیر است.

کسب و کار سایت خدماتی

طراحی سایت خدماتی برای چه شغل‌هایی مناسب است؟

طراحی سایت خدماتی برای شغل‌های متفاوتی درست می‌شود مانند: آرایشگاها، مراکز آموزشی، شرکت‌های مشاوره‌ای، هتل‌ها و حتی شرکت‌های طراحی سایت و خدمات سئو قابل اجرا است. دامنه مشاغل خدماتی به قدری وسیع است که می‌توان بسیاری از شغل‌ها را در این دسته قرار داد.

در نتیجه باید گفت که طراحی سایت خدماتی برای تمام مشاغلی که به نوعی آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند، ضرورت دارد.

ایجاد وب سایت خدماتی در برابر دیگر سایت‌ها از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است، چرا که در این تجارت‌ها هیچ کالا و محصولاتی وجود نداشته و تنها چیزی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، یک نوع خدمات است. طراحی سایت خدماتی یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ تخصص و خدمات شما است.

نکات مهم در طراحی وب سایت خدماتی

برای کسی که شغلش ارائه خدمات است، احتمالا وب سایت او مهم‌ترین ابزار بازاریابی محسوب می‌شود. چنین وب سایتی باید اطلاعاتی درباره‌ی محصولات و خدماتش عرضه کند چرا که این کار باعث می‌شود در ذهن کاربران نسبت به شما اعتماد به وجود آورد و از همه مهم‌تر امکان برقراری ارتباط شما با مشتریان را ایجاد می‌کند.

در ادامه سعی کرده‌ایم ۵ مورد از مهم‌ترین مواردی که باید در طراحی سایت خدماتی استفاده شود برای شما رائه دهیم.

حتما ببینید: دلایل اهمیت طراحی اصولی وب سایت برای کسب وکارها

حوزه خدماتی خودتان را به طور شفاف مشخص کنید

حتما ذکر کنید که آیا شما فقط به منطقه خاصی ارائه می‌دهید؟ یا خیر، استثناء هم قائل می‌شوید؟ به دلایلی که در پایین به آن اشاره می‌کنیم، شفاف سازی این موارد مهم هستند.

باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود، در نتیجه تماس‌هایی که مربوط به شما نیستند حذف می‌شوند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود، قطعا عبارت تبلیغات آنلاین هدفمند را شنیده‌اید این کار سبب جذب مشتری‌هایی میشود که در محدوده خودتان هستند.

به بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) کمک خواهد کرد، قطعا زمانی که شهر و منطقه خودتان را مشخص کنید، کاربرانی که قصد جستجو خدمات در شهر خودشان را دارند سایت شما را پیدا کرده، و این مسئله خود به خود باعث افزایش رتبه صفحه شما می‌شود.

در تمامی صفحات یک درخواست برای اقدام داشته باشید

درخواست برای اقدام می‌تواند شامل، عبارت، یک عکس، دکمه، فرم و یا بنر باشد که بازدید کننده‌ی وب سایت خدماتی را به انجام اقدامی تشویق کند. با توجه به نوع هدفتان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تماس مستقیم با تلفن شرکت
  • درخواست کلیک کردن روی یک گزینه برای مشاهده یک پیشنهاد خاص
  • درخواست پر کردن فرم تماس برای گرفتن وقت ملاقات
  • درخواست برای نوشتن نام و ایمیل به جهت گرفتن ایمیل از شرکت
  • در قسمت درخواست برای اقدام باید به مخاطبان خود نشان دهید که بعد از مطالعه این صفحه باید چه کاری انجام دهند. درنتیجه باید تمامی صفحات وب سایت شما حداقل دارای یک درخواست
  • برای اقدام باشد. در قسمت سعی کرده‌ایم با مثال زدن چند مورد طریقه درخواست را به شما نشان دهیم.
  • می‌خواهید بیشتر بدانید؟ فرم زیر را پر کنید.
  • برای شروع آماده‌ای؟ از طریق را‌های ارتباطی از مشاوره رایگان استفاده کنید.
  • عضو شوید و از گزارش‌های رایگان ما با خبر باشید.
  • و غیره

طراح وب سایت

یک نوار جایگاه وارد کردن ایمیل برای عضویت داشته باشید

به کسانی که از وب سایت شما دیدن می‌کنند ولی هنوز برای استفاده از خدمات شما آمادگی ندارند، این امکان را بدهید که تماس با شما را حفظ کنند. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، پیشنهاد عضو شدن در خبرنامه است یا راهنمای رایگان یکی از محصولات یا خدماتتان.

حتی می‌توانید از طریق دعوتنامه به آن‌ها پیشنهادهای ویژه بدهید. حتی می‌توانید به بازدیدکننده‌ها پیشنهاد بدهید یک مشتری جدید معرفی کنند و تخفیف ویژه بگیرند. در نتیجه سعی کنید از هر روش هوشمندانه‌ای استفاده کنید تا مشتری‌های احتمالی را به مشتری‌های ثابت تبدیل کنید. و یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مشتری طرح‌های تشویقی است.

فراموش نکنید که در تمام صفحات شماره تماس را بنویسید

شماره تماس خود را هیچ وقت بین محتوا و اطلاعات دیگر پنهان نکنید. مخاطبین شما باید بتوانند خیلی راحت شماره تماس را پیدا کرده و با شما تماس بگیرند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که شماره تماس باید در تمای صفحات وب سایت خدماتی شما، در یک نقطه قرار بگیرند. مثلا ممکن است در بالای صفحه یا در نوار حاشیه شماره تماس را قرار دهید.

فرم ساده وب سایت خدماتی

از فرم ها برای ایجاد ارتباطات استفاده کنید

در وب سایت خدماتی یک فرم ساده داشته باشید تا مخاطبان شما بتوانند زمان ملاقات درخواست کنند و یا درخواست‌هایشان را بیان کنند.

نکته بسیار مثبتی است که بتوانید امکان تماس مشتری‌ها با شرکت را از چندین طریق میسر کنید. می‌توانید یک فرم ساده قرار دهید که خیلی راحت‌تر زمان ملاقات را با شما تعیین کنند یا درخواست‌هایشان را بنویسید و هچنین می‌توانید هر دو فرم را باهم داشته باشید. از این طریق مشتری می‌تواند در زمانی از شبانه روز به شما دسترسی داشته باشد.

حتما باید فرم ساده باشد و راحت پر شود و همچنین فقط اطلاعات ضروری را بپرسید، مثلا می‌توانید بالای فرم، آدرس ایمیل مشتری را بپرسید و از طریق ایمیل به پرسش‌های آن‌ها پاسخ دهید. یک محدوده زمانی هم تعیین کنید تا مشتری در جریان باشد چه مقدار طول می‌کشد تا جواب او را بدهید. ( مثلا ۵ تا ۴ ساعت کاری یا روز بعد)

سئو و بهینه‌سازی وب سایت خدماتی خود را دست کم نگیرید!

در ابتدا می‌خواهم توضیح مختصری درباره‌ی سئو و بهینه‌سازی وب سایت را برای شما بازگو کنم و در ادامه در مورد اهمیت آن با شما صحبت نمایم.

سئو و بهینه‌سازی‌ سایت یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در بازاریابی اینترنتی است. سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو است.

سئو و بهینه‌سازی در طراحی سایت به معنای تداخل در محتوای وب سایت و مطالب نیست بلکه هدف از آن برای کمک به بهبود تعداد بازدیدکنندگان و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجو طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

حتما ببینید: ۱۰۱ تکنیک اصلی در سئو سایت

بسیاری از کسب و کارها می‌دانند برای موفقیت و توسعه تجارت آنلاین به موتورهای جستجو و سئو نیاز دارند. چه کسب و کارهای کوچک و چه بزرگترین برندهای فضای مجازی، همه و همه در هر سطحی باشند برای رسیدن به موفقیت بیشتر به سئو نیاز دارند. در ادامه دلایل اهمیت سئو را برای شما مطرح می‌کنیم که علت مهم بودن آن را درک کنید.

سئو سایت

ترافیک بیشتر از طریق موتورهای جستجو

جستجو ارگانیک و یا ترافیک مستقیم از گوگل، بازدیدکنندگان زیادی را به سایت شما می‌کشاند و از این طریق شما را به درآمد و سود می‌رساند.

گوگل بخش قابل توجه از بازار جستجو را از رقبای دیگر مانند، Baidu، Yandex، bing yahoo ، ربوده است. این به این معنی است که همه‌ی موتورهای جستجو توانایی ایجاد ترافیک و برندینگ حرفه‌ای برای شما ندارند.

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، گوگل سهم ۸۵ درصدی بازار جستجو را در دست دارد. اگر نگاهی به لیست مطالب جستجو شده در گوگل بیاندازید از نتایج آن شگفت‌زده خواهید شد. در بین جستجوها از عبارت شام چی بپزم تا نظریه‌ تکاملی داروین،  علوم فلسفه و همه چیز به چشمتان می‌خورد!

با توجه به این توضیحات، کاملا واضح است که باید از قوانین گوگل پیروی کنید تا دل او را بدست آورید و گوگل هم در برابر سخاوتنمدی باعث افزایش ترافیک وب سایت خدماتی شما خواهد شد.

حتما ببینید: ۱۵ روش اصولی افزایش ترافیک وب سایت

باعث کسب اعتماد بیشتر مشتریان و کاربران خواهد شد

هدف هر سئو کار با تجربه، ایجاد یک تجربه کاربری واضح و موثر از وب سایت هدف است و با این رویکرد به سراغ استفاده سئو داخلی و خارجی می‌رود چرا که گوگل موثرترین و بهترین بستر اعتماد سازی برای مشتریان است.

باید به این نکته توجه کنید که برای ایجاد یک اعتبار ماندگار، نیاز به صبر، تلاش و تعهد نیاز دارید تا اعتماد بازدیدکنندگان وب سایت خدماتی خود را بدست آورید. و قبل از هر کاری باید سعی کنید تا گوگل به شما اعتماد کند، در ادامه مشتریان هم به شما اعتماد خواهند کرد.

تاثیر مثبت بر چرخه‌ی خرید

اکثر مشتریان برای خرید تحقیق می‌کنند. برندهای تجاری باید در  یک مکان مشخص جمع شوند تا مشتریان بتوانند آن‌ها را در کنار هم قرار دهند و مقایسه کنند.

درست مانند بازارهای قدیمی ایران که هر صنفی در راسته مشخصی از بازار فعالیت می‌کرد. اصول و فاکتورهای سئو شما را در کنار رقیبتان قرار می‌دهد و کسب و کارهای مرتبط را با توجه نیاز و در خواست کاربران در یک لیست قابل اطمینان ارائه می‌کند.

اگر چه مزایا و اهمیت سئو بیشتر از این سه مورد است اما برای خلاصه کردن مطلب سعی کرده‌ایم از مهم‌ترین دلالیل اهمیت سئو در طراحی وب سایت خدماتی را برای شما بازگو کنیم. در صفحات دیگر می‌توانید مفصلا درباره سئو اطلاعات بیشتر کسب کنید.

طراحی سایت خدماتی یک سرمایه گذاری بلند مدت

با توجه به تمام نکاتی که به آن اشاره کردیم کاملا قابل درک است که راه اندازی وب سایت خدماتی اگر به صورت حرفه‌ای یا بدست افراد چیره دست طراحی شود چه میزان در پیشرفت و افزایش درآمد شما تاثیر خواهد داشت.

طراحی سایت خدماتی می‌تواند، مشتریان بسیاری را به تجارت شما دعوت کند. شما بدون صرف هزینه‌های کلان تبلیغاتی با طراحی سایت می‌توانید به بهترین و مدرن‌ترین شکل ممکن به مشتریان و کاربران هدف، خدمات سایت خود را نشان دهید. درنتیجه شما با طراحی سایت، آینده تجارت خود را تضمین خواهید کرد.

افزایش فروش و تبلیغات از طریق اینستاگرام

اینستاگرام این روزها شبکه اجتماعی پرطرفدار بسیاری از ما ایرانیان و همچنین آدم‌های سراسر جهان است. شبکه‌ای که تعداد مخاطبان آن به بالای یک میلیارد نفر در جهان رسیده و در ایران هم بر اساس آخرین آمارها چیزی حدود ۴۰ درصد از ایرانیان در این شبکه اجتماعی حضور دارند.

در نتیجه حضور میلیونی آدم‌ها در این بستر، باعث شده تا بسیاری از کسب و کارها به فکر فروش و افزایش درآمد از طریق اینستاگرام باشند.

حتما ببینید: ۱۰ نکته مهم بازاریابی اینستاگرامی

۴ مورد از بهترین روش‌های تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

بازاریابی محتوا

یکی دیگر از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام، فعالیت در تولید محتوای است. تبلیغات چه به صورت حقیقی و چه به صورت مجازی باید هدفمند باشد. محتوای تبلیغات مهم‌ترین بخش آن است، باید با توجه به پرسونای مخاطبینی که مد نظر شما هستند، بازاریابی محتوا انجام دهید.

عنوان‌های هدفمند و با کیفیت خلق کنید تا کاربران شما با یک نگاه جذب آن شوند و از طریق وب سایت خدماتی شما محصول مورد نظرشان را خریداری کنند.

استفاده از هشتگ‌های تبلیغاتی

هشتگ‌های اینستاگرامی برای تبلیغات وب سایت خدماتی شما بسیار موثر هستند. چرا که آن دسته از مشتریانی که به دنبال محصول مورد نظرشان هستند از طریق این هشنگ‌ها می‌توانند راحت‌تر به آن‌ها دست پیدا کنند

شما می‌توانید با استفاده از هشتگ‌های شخصی سازی شده و هشتگ‌های مربوط به کسب و کارتان تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خدماتی خود را افزایش دهید.

تبلیغات در استوری

با بروز رسانی اینستاگرام و افزوده شدن قابلیت استوری، فضای مناسبی برای رشد و کسب و کارها ایجاد گردیده شد.

طبق تحقیقات انجام شده، حدود ۷۰ درصد کاربران اینستاگرام قبل از بازدید از پست‌ها، استوری‌هایشان را بررسی می‌کنند و همین امر موجب شده تا تبلیغات در استوری بسیار پر بازدید و پر بازده باشد.

شما از طریق قابلیت استوری اینستاگرام می‌توانید از تخفیفات ویژه محصولاتتان که در وب سایت خدماتی شما قرار دارند یا به طور مثال دادن جایزه به افرادی که بیشترین کامنت را در پست‌های اینستاگرام مربوط به کسب و کار شما گذاشته‌اند، سبب تشویق مخاطبین برای فروش و تبلیغات بیشتر کسب و کار خود شوید.

حتما ببینید: افزایش بازدیدکنندگان اینستاگرام از طریق استوری

اهمیت تصاویر

همان طور که برای طراحی وب سایت خدماتی قرار دادن تصاویر با کیفیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در صفحه اینستاگرام خود هم باید از تصاویر با کیفیت استفاده کنید چرا که تصاویر نقش مهمی در ارزش آفرینی کار شما دارند.

اگر پست‌های شما از تصاویر خوب برخوردار نباشند، کاربران به راحتی از آن‌ها می‌گذرند. پس بهتر است از یک نرم افزار خوب برای خلق تصاویر زیبا استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

© کپی رایت ۱400؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت سایار رایانه خاورمیانه محفوظ می‌باشد.