ترفندهای طراحی وب سایت حرفه ای

در حال حاضر موفقیت در بازار کار آنلاین، به مقدار زیادی به وب سایت کار شما وابسته است و دستیابی به این هدف با بدون رعایت نکات اساسی در پیاده‌سازی وب سایت میسر نمی‌شود. وب سایت شما باید با توجه به نیاز‌های کاربران طراحی شود و غافل شدن از نیازها و عدم برنامه ریزی در طراحی وب سایت خوب منجر به افت موقعیت شغلی، ترافیک کم، و خیلی چیزهای دیگر می‌شود.

پیشنهاد ما این است که برای داشتن یک وب سایت اصلی برای کسب و کارتان ریسک آزمون و خطا را متحمل نشوید و از ابتدای مسیر با استفاده از مشاوره رایگان ما در این زمینه راهنمایی‌های لازم را کسب کنید؛ سایار رایانه با داشتن تیم تخصصی طراحی سایت در کرج آماده همراهی کسب و کار شماست.

بروز-کردن-اطلاعات

قانع نباشید!

متاسفانه اکثر افراد تا با مشکل مواجه نشوند، زمانی برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز رسانی دانش خود ندارند. کسانی که هیچ وقت اطلاعات خود را بروز نمی‌کنند باید بدانند که ممکن است روزی شغل خود را از دست بدهند چرا که تکنولوژی و ابزارها روز به روز در حال پیشرفت هستند و ما باید همیشه سعی کنیم در جستجو و کسب اطلاعات جدید و به روز باشیم.

صنعت طراحی وب سایت همیشه در حال تغییر است و شما زمانی متوجه قدیمی شدن اطلاعات خود می‌شوید که دیگر قادر نیستید، با توجه به درخواست‌های جدید آن‌ها را در کار خود پیاده سازی کنید. ‌

حتما ببینید: تعاریف و راهنمای اولیه‌ی طراحی وب

به طور مثال طراحی وب سایت خوب و پیاده سازی آن از طریق جدول‌ها (table) در همین چند سال دچار تغییرات اساسی شده است و در طراحی‌های مدرن دیگر از آن استفاده نمی‌شود یا خیلی کم استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که کسب مهارت‌های جدید سخت و هزینه‌بر نیست بیشتر از صرف هزینه برای یادگیری، نیاز به پشتکار و جدیت در کار احساس می‌شود. این یک چالش همیشگی است که اطلاعات شما به سرعت در حال قدیمی شدن است.

هدفتان را مشخص کنید

اولین چیزی که باید برای خودتان مشخص کنید این است که باید چه چیزی را یاد بگیرم؟ چه مهارتی باید کسب کنم؟ این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل برای شروع یک جهش برای کسب و کار شماست. شما باید تلاش کنید که با بازار کار ارتباط برقرار کنید.

این ارتباط می‌تواند از طریق شرکت در کنفرانس‌ها، ارتباط از طریق وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی و غیره باشد. بعد از مدتی ارتباط با بازار کار متوجه خواهید شد که به کدام حرفه علاقه دارید و باید مهارت خود را در کدام زمینه ارتقا دهید.

اهداف شما می‌توانند به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم شوند که هر کدام در پیشرفت شما نقش مهمی خواهند داشت.

تعیین اهداف کوتاه مدت:

با آموزش‌های کوتاه مدت به راحتی می‌توانید به این اهداف دست پیدا کنید و دیگر نیاز به صرف زمان زیادی نیست.

تعیین اهداف بلند مدت:

در این حالت شما برنامه ریزی های طولانی مدت و میان مدتی را برای خود در نظر خواهید گرفت که جایگاه شما را تثبت خواهد کرد.

برنامه ریزی داشته باشید

به دو دلیل داشتن برنامه‌ریزی را به شما توصیه می‌کنم:

  1. یادگیری بیشتر: همه‌ی ما روزانه مطالب پراکنده‌ی زیادی را از سایت‌ها و اشخاص مختلف می‌خوانیم و یاد میگیریم، ولی آیا همه‌ی این مطالب و آموزش‌ها می‌تواند به پیشرفت ما کمک کند؟
    گاهی مطالعه به صورت پراکنده می‌تواند ما را از هدف‌هایمان دور کند پس در نتیجه مطالب گوناگون و متنوع نمی‌تواند به پیشرفت ما در یک زمینه شغلی کمک کند. برنامه‌ ریزی به ما کمک می‌کند همیشه به یاد داشته باشیم که می‌خواهیم در چه زمینه‌هایی مطالعه کنیم و از موضوع اصلی دور نشویم.
  2. مدیریت زمان: با داشتن برنامه ریزی درست ایده‌ها و افکار شما با توجه به کار زیاد وپراکندگی افکار فراموش نمی‌شود.

برنامه ریزی-زمان‌بندی

زمان‌بندی کنید

زمانبندی یکی دیگر از موارد مهم در طراحی وب سایت خوب به شمار می‌آید. بدون زمان‌بندی، برنامه ریزی که انجام داده‌اید بیهوده است. زمانی را با توجه به برنامه ریزی برای کسب مهارت جدید در نظر بگیرید و خودتان را مجبور به اجرای آن کنید.

اگر برنامه ریزی شما درست باشد و اهداف خود را درست تعیین کرده باشید، بعد مدتی خواهید دید که اشتیاق شما به زمانبندی یادگیری هفته‌ای افزایش پیدا می‌کند و شاید حتی مدت زمان یادگیری را افزایش دهید. زمانی را برای یادگیری انتخاب کنید که از مشغله کاری آزاد باشید و بیشترین بازدهی را در آن زمان دارید، و سعی کنید خودتان را با برنامه زمانبندی سازگار کنید.

۱۰ نکته‌ی مهم برای طراحی وب سایت خوب

سئو-طراحی-وب سایت

۱) استفاده از عکس در پس زمینه

استفاده از عکس در زمینه سایت اگر به صورت ماهرانه انجام شود در کنار یک رنگبندی مناسب، می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای روی ببیننده بگذارد. به موضوع نوع نگارش، رنگ‌بندی و فونت دقت کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید علاوه بر صفحه اصلی، صفحات دیگر نیز از طراحی کارآمدی برخودار باشند چون بسیاری از کاربران مستقیما به آن صفحات هدایت می‌شوند.

همچنین پیوند دادن به صفحه اصلی، در تمام صفحات فرعی موضوع بسیار مهمی است در واقع کاربر نباید حس کند بعد از ورود به یک صفحه به انتها یا بن‌بست رسیده است .در نتیجه پیوندهای مناسب باعث می‌شود تا کاربر خود را حفظ کنیم اما باید دقت کنید که هدف اصلی ما چیست.

ما قصد داریم بازدیدکننده‌ای که برای اولین بار به وب سایت ما مراجعه می‌کند جذب و برای خود حفظ کنیم و در وهله‌ی دوم مطالب مفیدی در مقوله تخصص خود به آن ارائه دهیم. در نهایت شما باید بینندگان سایت خود را بشناسید و نگرش آن‌ها را درک کنید، در نتیجه سایتی طراحی کنید تا با ارائه‌ یک ایده خاص، بتواند یک نشانه برای بیننده ایجاد کند تا باز هم به سراغ شما بیاید.

۲) تکنیک های سئو در طراحی سایت

سئو به عنوان فاکتوری در بازاریابی آنلاین سایت، به بهبود عملکرد سایت کمک می‌نماید. وب سایت شما باید برای موتورهای سئو بهینه سازی شود. بهترین و کم هزینه‌ترین راه برای جذب مخاطب در وب سایت شما، کلیک ارگانیک است. کلیک ارگانیک یعنی تعداد بازدیدکنندگانی که از طریق کلیک بر روی آدرس وب سایت شما در موتورهای جستجو به وب سایت شما آمده‌اند.

حتما ببینید: سئو سایت در کرج

استفاده از گوگل و  دیگر موتورهای جستجو، به عنوان بازاریاب اینترنتی رایگان می‌تواند کمک شایانی در سود آوری  کسب و کارها نماید. سئو سایت بدین منظور بهره‌گیری می‌شود تا طراحی سایت را با توجه به استانداردهای گوگل تنظیم کند. از موارد دیگری که باعث قرار گرفتن وب سایت در صدر فهرست موتورهای جستجو می‌شود، رعایت کردن استانداردهای کدنویسی وب است.

اگر رباط های گوگل یا سایرموتور های جستجو، توسط کدهای نوشته شده در سایت سردرگم شوند، از آن‌ها خواهند گذشت و اعتبار سایت شما کاهش پیدا می‌کند. موتورهای جستجو به زیبایی سایت، تصاویر متحرک و یا ظاهر فوق‌العاده آن اهمیت نمی‌دهند آنها به طور اتوماتیک تنها متون سایت را می‌خوانند، البته این بدین معنی نیست که وب سایت شما نمی‌تواند زیبا و جذاب باشد، اما باید استانداردهای اصلی طراحی وب سایت خوب در آن رعایت شود.

۳) نقش گرافیک در طراحی وب سایت خوب

گرافیک سایت، شاید می‌توان به جرئت گفت یکی از اصلی‌ترین عوامل در جذب مخاطب می‌باشد. ایجاد گرافیک حرفه‌ای سایت می‌تواند موجب اعتبار بخشیدن سایت شما شود. به همین دلیل با استفاده از تصاویر گرافیکی زیبا می‌توانید جذابیت خاصی در سایت خود ایجاد کنید.

صفحه‌ی اول وب سایت مهم‌ترین صفحه وب شماست اگرچه طراحی گرافیکی تمام صفحات وب سایت مهم است ولی صفحه اول وب دارای اهمیت بیشتری است چرا که اولین صفحه‌ای است که مخاطب با آن روبه‌رو می‌شود و مانند چهره‌ای از شرکت شما می‌باشد.

طبق گفته متخصصین طراحی وب سایت: صفحه‌ی اول وب با ارزش‌ترین اموال در جهان اینترنت هستند و تاثیر صفحه اصلی وب سایت یک شرکت بیش‌تر از فروش واقعی و یا بازده تولیدی وب سایت است.

بیشتر مشتریان قبل از تصمیم‌گیری برای استفاده از خدمات یک شرکت از وب سایت آن دیدن می‌کنند. این کار حتی زمانیکه فروش به صورت آفلاین انجام می‌شود نیز اتفاق می‌افتد. بهترین روش برای طراحی گرافیکی وب، پیاده‌سازی آن بر اساس نتایج معماری اطلاعات سایت می‌باشد.

با این کار مطمئن می‌شوید که گرافیک سایت نه تنها به سهولت استفاده و به خدمات کاربردی سایت لطمه نمی‌زند، بلکه به نوعی باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان وب سایت، و رسیدن مالک آن به اهداف و اولویت‌های اولیه خود از پیاده‌سازی وب سایت خواهد شد.

پیشنهاد مشاهده: طراحی سایت در کرج

۴) یک صفحه با عنوان منوی سایت طراحی کنید

صفحه منوی سایت می‌تواند یک راهنمای بسیار خوبی برای کاربران سایت شما باشد. در طراحی منو و زیر منو سعی کنید از یک ساختار درختی استفاده کنید به گونه‌ای که بخش‌های مهم سایت در آن مشخص باشد و صفحات مربوط به کدام از بخش‌ها به صورت زیر مجموعه آن بخش قرار بگیرد باشد.

برای مثال می‌توانید سایت خود را به چهار بخش اصلی شامل محصولات، خدمات، سوال‌های رایج وتماس تقسیم کرده و عناوین مربوط به هر کدام از این بخش‌ها را در زیر آن قرار دهید به صورتی که به صفحه مربوط به خود لینک شوند.

جستجو-وب سایت

۵) زیبایی در طراحی وب سایت خوب، همه چیز نیست!

وب سایت ممکن است، رنگ‌های زیبا، بنرهای متحرک، گرافیک‌های جذاب، موزیک و دیگر جزییات گرافیکی را برای جذب بازدیدکنندگان داشته باشد.

هرچند ظاهر خوب یک سایت تاثیر زیادی در موفقیت دارد ولی آیا اینکه مناسب مخاطبان و مطالب ارائه شده است یا نه و آیا این ظواهر مکان قرار گیری در موتورهای جستجو را بهبود می‌بخشند یا خیر، دارای اهمیت بسیار زیادی است.

آیا مشتریان شما می‌توانند وب سایت شما را یافته و به گشت و گذار در آن بپردازند؟ اگر کاربر شما مسن، و چشمانش ضعیف باشد می‌تواند به راحتی مطالب و منوها را بخواند و از خدمات و یا کالاهای شما مطلع شود؟

۶) سازگاری وب سایت با مرورگر های متفاوت

وب سایت شما نباید تنها برای مرورگر مایکروسافت طراحی شود. اینترنت یعنی آزادی و هر کاربری با هر مرورگری که دارد می‌تواند از آن استفاده کند. متاسفانه از آنجا که طراحی وب سایتی که در همه‌ی مرورگرها به نمایش داده شود کار ساده‌ای نیست، بسیاری از طراحان وب آن را نادیده می‌گیرند.

اما این مسئله روز به روز از اهمیت بالاتری برخوردار می‌شود. چون کاربران دیگر مرورگرها (فایرفاکس و یا کروم) در حال افزایش است. پس در نتیجه باید مطمئن شوید که وب سایت شما با تمام مرورگرهای مطرح کار کند، و دارای ظاهر و کارکرد یکسان در تمام آن‌ها باشد.

۷) سرعت بالا در زمان بارگذاری

سرعت نمایش وب سایت در مرورگرها یکی از عوامل مهم در یک طراحی وب سایت خوب است. در صورتی که سرعت لود صفحات کم باشد احتمال این که بعضی از بازدیدکنندگان خود را از دست بدهید وجود دارد.

در طراحی وب سایت باید تمام فاکتورها مانند، کم حجم کردن تصاویر، بهینه‌سازی دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی، کوچک کردن کدهای نوشته شده و غیره مد نظر قرار دهید. هرچند که این کارها زمان‌بر است ولی تاثیر زیادی در اعتبار سایت دارد.

امنیت-وب سایت

۸) اهمیت امنیت در طراحی وب سایت خوب

رعایت مسائل امنیتی در طراحی وب سایت خوب بسیار اهمیت دارد، هکرها و کسانی که در زمینه علوم ضدامنیتی شبکه فعالیت می‌کنند، بعضی به دلیل ربودن اطلاعات مهم و اخاذی، بعضی برای تست کردن کارآیی که دانشی که فرا گرفته‌اند.

حتی بعضی برای تفریح و سرگرمی، ساعت‌ها در اینترنت به دنبال وب سایت‌هایی می‌گردند که از نظر امنیتی ضعیف و قابل نفوذ باشد. بنابراین تسلط و تجربه طراحی وب سایت در زمینه دانستن تکنیک‌های امنیتی و رعایت آن‌ها در طراحی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

۹) خدمات پشتیبانی ارائه دهید

یک وب سایت بدون پشتیبانی، عملا یک وب سایت غیر فعال و بدون پشتیبانی است، بنابراین در هنگام عقد قرار داد دقت کنید که موارد بخش پشتبانی به صورت کاملا شفاف و مشخص ذکر شده باشد.

از آنجایی که نحوه طراحی، تکنیک‌های صفحه آرائی، نحوه استفاده از ابزارها، کدنویسی و غیره متفاوت است، سعی کنید وظیفه پشتیبانی را به خود طراح و برنامه‌نویس سایت‌تان محول کنید. چرا که هیچ برنامه‌نویس و طراحی نمی‌تواند به خوبی طراح خود وب سایت آن را پشتیبانی و تغییرات مورد نظرتان را در وب سایت اعمال کند.

۱۰) نام خوبی برای دامنه انتخاب کنید

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما می‌باشد. تمامی وب سایت‌ها باید قبل از ورود به دنیای اینترنت و سایت، نام دامین داشته باشند.

اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب و کارتان بودجه‌ تبلیغاتی در نظر گرفته‌اید، راه سود آور این است که قبل از طراحی سایت، نامی را برای دامنه انتخاب کنید که نزدیک به کسب و کار شما است تا کاربران با دیدن نام دامنه‌ی شما دریابند، که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می‌دهید.

اما اگر بودجه کافی ندارید سودآورترین راه این است که نام دامنه‌ای را انتخاب کنید که یک کلمه کلیدی را شامل می‌شود. در این صورت وقتی مردم عبارت یا کلمه‌ی خاصی را جستجو می‌کنند، احتمال این‌ که سایت شما هم جزو نتایج جستجو باشد بیشتر خواهد بود.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

© کپی رایت ۱400؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت سایار رایانه خاورمیانه محفوظ می‌باشد.