ترفندهای-طراحی-سایت-شرکتی

مزایا و ترفند‌هایی که درباره‌ی طراحی سایت شرکتی باید بدانیم

طراحی سایت شرکتی، برای شرکت و کسب و کار شما اعتبار ایجاد می‌کند و همچنین سبب افزایش ارتباط بین مشتری و شرکت می‌شود، داشتن سایت شرکتی به شما کمک می‌کند تا فروش خود را افزایش دهید. طبق تحقیقات انجام شده اکثر افراد قبل از استفاده از خدمات و خرید، اطلاعات مربوط به نیازهایشان را از طریق اینترنت جستجو می‌کنند. در نتیجه داشتن یک سایت شرکتی حرفه‌ای که بتوان در آن کلیه اطلاعات محصول را به درستی همراه با تصویر نشان دهد، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
شما می‌توانید با قرار دادن تصاویر و مطالب برای سایت خود سبب بهبود سایت و در نتیجه جذب مشتری برای سایت خود شوید، در واقع این سایتی که شما برای شرکت خود طراحی می‌کنید به عنوان نماینده شما در دنیای مجازی محسوب می‌شود.

ضرورت داشتن وب سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی برای هر برندی مانند داشتن یک دفتر کار و یا پایگاه اداری می‌باشد که آدرس آن در دنیای مجازی می‌باشد و مکان فیزیکی ندارد و با این وجود می‌توان در همین فضا یعنی وب سایت، محصولات یا خدمات شرکت را بدون واسطه و به طور مستقیم به مشتریان عرضه کرد. و بعلاوه یک رزومه از فعالیت‌های شرکت، نحوه تماس با شرکت، مشتریان شرکت و نمونه‌ای از خدمات ارائه کرده و گالری تصاویری از ارتباطات و نمایش‌گاها و … از طریق طراحی سایت شرکتی ایجاد نمود.

 

مزایای سایت شرکتی

مزایای داشتن سایت شرکتی

داشتن سایت شرکتی باعث پیشرفت و رشد سایت شما می‌شود که ما سعی کرده‌ایم در ۹ مورد مهم مزایای آن را برای شما در این مقاله ارائه دهیم.
۱- معرفی برند و کسب و کار
در قسمت «درباره ما» وب سایت شرکتی خود، می‌توانید به معرفی شرکت خود بپردازید، چشم اندازها و اهداف خود را بیان کنید و به مخاطبان خود نشان دهید کارمندان شما تا چه اندازه پرتلاش و سخت کوش هستند. وقتی با لحن خوب به معرفی شرکت خود بپردازید، مشاهده خواهید کرد که افراد بیشتری به شما اعتماد می‌کنند و وفاداری آن‌ها به شرکت شما بیشتر خواهد شد.

۲- جذب مشتریان
مهم‌ترین مزیت طراحی سایت شرکتی، جذب مشتریان جدید است. بسیاری از افراد که قصد خرید محصول یا استفاده از خدمات را دارند، در مرحله اول به اینترنت می‌آیند و اطلاعات مورد نظر را در اینترنت جستجو می‌کنند. حالا اگر هنگام جستجو، وارد سایت شما شوند با احتمال زیاد با دقت بیشتری خدمات و محصولات شما را مشاهده می‌کنند و برای استفاده از محصولات تصمیم‌گیری خواهند کرد. اگر شما یک وب سایت شرکتی حرفه‌ای داشته باشید، می‌توانید با آغوش باز سراغ مشتریان و مخاطبان جدید بروید، ویژگی‌های خدمات و یا محصولات خود را نشان دهید و کاری کنید آن‌ها مجذوب کسب و کار شما شوند.

۳- افزایش اعتماد در میان مخاطبان و مشتریان
با داشتن یک وب سایت شرکتی، شما می‌توانید خود را به عنوان مرجعی معتبر نشان دهید. وقتی به مردم اطلاعات درست ارائه دهید آن‌ها به شما اعتماد می‌کنند و احتمال این که از شما خرید کنند افزایش می‌یابد.

 

افزایش فروش

۴- طراحی سایت شرکتی باعث افزایش فروش می‌شود
امروزه بسیاری از خریدها از طریق اینترنت صورت می‌گیرد، همیشه این را در نظر بگیرید که تعدادی از مشتریان شما در اینترنت حضور دارند و مشتاق هستند از خدمات و محصولات شما استفاده کنند. وقتی شما یک وب سایت شرکتی داشته باشید، در واقع به این افراد اجازه می‌دهید که شما را پیدا کنند و از خدمات و محصولات شما استفاده کنند. در نتیجه این موضوع باعث افزایش درآمد شما می‌شود، چرا که با همین راهکار ساده می‌توانید فروش خود را چندین برابر کنید.

پیشنهاد مشاهده: اهمیت طراحی سایت در کسب و کار

۵- تبلیغات از طریق طراحی سایت شرکتی
جدا از اینکه شما در وب سایتتان می‌توانید محصولات خدمات خود را معرفی کنید و مشتریان را برای خرید ترغیب کنید، طراحی سایت شرکتی، راهی مطمئن برای تبلیغات در اختیار شما می‌گذارد که بسیار موثر است. نمایش دادن محصولات و خدمات و معرفی آن‌ها به منزله تبلیغات در اینترنت است که یکی از بهترین روش‌های برندسازی و جذب مشتری به حساب می‌آید.

۶- دسترسی ۲۴ ساعته
اگرشما یک فروشگاه داشته باشید، قطعا نمی‌توانید ۲۴ ساعت شبانه روز فعالیت کنید و فروشگاهتان را باز نگه ‌دارید، این موضوع باعث می‌شود که در همه ساعات شبانه روز فروش نداشته باشید. اما در وب سایت اینطور نیست و کاربران ۲۴ ساعته به وب سایت شما دسترسی دارند و می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز از محصولات شما خریداری کنند.

۷- سرعت در ارائه خدمات
اگر یک فروشنده بسیار ماهر باشید، باز هم برای رسیدگی به همه مشتریان و جواب دادن به سوال‌ها وقت کم می‌آورید! اما با طراحی سایت شرکتی، می‌توانید در یک زمان به تعداد زیادی از افراد خدمات ارائه دهید و محصول مورد نظرشان را در اختیار آن‌ها قرار بدهید. سرعت در ارائه خدمات و پاسخ به سوالات مشتریان، یکی دیگر از مزیت‌های وب سایت شرکتی است که کسب و کار شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد.

۸- به صرفه بودن طراحی سایت شرکتی
در مقایسه با هزینه تبلیغات دیگر مانند: تلوزیون، بیلبورد و … هزینه طراحی سایت شرکتی در دراز مدت بسیار به صرفه خواهد بود. بنابراین هزینه وب سایت شرکتی به عنوان ابزار قوی جهت تبلیغ همیشگی و در دسترس همگان بودن آن، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

۹- طراحی سایت شرکتی و برتری نسبت به رقبا
امروزه شرکت‌های زیادی دارای وب سایت بوده و فعالیت‌های زیاد و حضور پررنگ در این زمینه دارند. عدم فعالیت شما در این زمینه، سبب می‌شود که مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید. برخی از شرکت‌ها خدمات فروش و پس از فروش خود را در وب سایت خود ارائه می‌دهند. علاوه بر آن مراحل معرفی تا فروش محصول را توسط وب سایت خود انجام میدهند. بنابراین به تیم فروش احتیاج نخواهند داشت. طراحی سایت شرکتی باید گونه‌ای باشد که ارتباط درست بین مشتریان بالقوه و کسب و کار خود ایجاد نماید.

 

طراحی سایت شرکتی

اهمیت کیفیت در طراحی سایت شرکتی

داشتن یک سایت در دنیای مجازی به تنهایی کافی نیست بلکه برای موفق شدن در کسب و کار و همچنین در تجارت آنلاین که امروزه بسیار رونقد گرفته است، مستلزم این است که طراحی سایت شرکتی، از طراحی زیبا و حرفه‌ای برخوردار باشد. در طراحی سایت شرکتی باید نیاز‌های مشتریان در اولویت باشد، در واقع سایت شرکتی باید این قابلیت و توانایی را داشته باشد که به مشتری حس اعتماد و اطمینان را القا کند. در نتیجه ایجاد یک سایت حرفه‌ای و با کیفیت که با توجه با برنامه‌ریزی دقیق طراحی شده باشد می‌تواند در پیشرفت شرکت و بالا بردن میزان فروش بسیار موثر باشد. سایت شرکتی شما می‌تواند تجارب و همچنین مشخصات و ویژگی‌های برندی که شما در آن مشغول به کار هستید را به خوبی نشان دهد.

پیشنهاد مشاهده: خدمات طراحی وب سایت در کرج

طراحی سایت شرکتی و آنلاین برندینگ

طراحی وب سایت حرفه‌ای می‌تواند مهم‌ترین گام برای آنلاین برندینگ باشد. آنلاین برندینگ به تمام روش‌هایی گفته می‌شود که برند شما را در معرض توجه و نمایش از طریق بازاریابی آنلاین قرار می‌دهد. اگر کاربران و مشتریان در اولین تجربه خود متوجه پویایی و خلاقیت در طراحی سایت شرکتی شما شوند، تصویری که از برند شرکت در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد از همان ابتدا ایده‌آل خواهد بود. این موفقیت در آنلاین برندینگ شرکت تنها با طراحی حرفه‌ای سایت امکان پذیر خواهد بود.

الزامات و نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

ما قبلا چندین مقاله پیرامون نکات اولیه طراحی سایت منتشر کرده‌ایم. اکنون می‌خواهیم نگاهی به نکات و اصول مهمی بیاندازیم که در کیفیت طراحی سایت شرکتی، نقش بسیار مهمی دارند. با رعایت این اصول وب سایت شما بین هزاران وب سایت دیگر گم نخواهد شد و مطمئنا می‌توانید حضور پررنگ‌تری در دنیای مجازی خواهید داشت.

۲ نیاز اساسی که وب سایت شما باید به آن پاسخ دهد
قبل از آنکه بخواهیم در ویژگی‌های یک وب سایت دقیق شویم ابتدا باید به دو مساله اساسی در وب سایت توجه کنیم. در واقع تمام نکات مهم و اساسی طراحی سایت را می‌توان زیر مجموعه این دو دانست. توجه و رعایت کردن به این مسائل باعث می‌شود شما یک سایت عالی و پربازده داشته باشید و همچنین عدم توجه به آن‌ها مساوی است با یک سایت ضعیف و فراموش شدنی اما این دو جنبه اساسی سایت چه هستند؟

تجربه کاربری (User Experience  )

اولین هدف وب سایت شما، ارائه تجربه کاربری خوب به اصطلاح (UX) است. فکر می‌کنم حدس زدن معنای این کلمه کار چندان سختی نباشد. این عبارت به حس و تجربه کاربر از سایت شما اشاره دارد. شما باید وب سایت خود را از دریچه دید کاربر ببینید و کاری کنید که تجربه آن لذت بخش باشد. برای مثال  مطمئن شوید که کاربر به راحتی می‌تواند از سایت شما استفاده کند، دسترسی به بخش‌های مهم سایت به سادگی امان پذیر است، همه متن‌ها واضح و قابل فهم هستند، سایت شما از لحاظ بصری زیباست و … بسیاری از نکاتی که در این مقاله آورده شده است، بخشی از یک تجربه کاربری خوب محسوب می‌شود.

 

سئو سایت

سئو (SEO)

لازم نیست گیج شوید، معنی این کلمه چندان عجیب و غریب نیست! سئو یعنی شما باید به گونه‌ای سایت خود را طراحی کنید که بتواند رتبه بالایی در گوگل (و سایر موتورهای جستجو‌گر) به دست آورد. این کلمه مخفف Search Engine Optimaziton یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. روزانه میلیون‌ها جستجو در اینترنت صورت می‌گیرد که بخش قابل توجهی از آن از طریق گوگل است. این جستجوها بسار متفاوت‌اند و قطعا بخشی از آن‌ها، در حیطه کاری شماست.

پیشنهاد مشاهده: هر آنچه که درباره چک لیست سئو باید بدانید

برای مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی موبایل داشته باشید، قطعا کسی که عبارت (خرید موبایل) را جستجو می‌کند برای شما یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. درواقع حضور در گوگل می‌تواند، یک راه عالی برای فروش و افزایش بازدید از سایت شما باشد. اما برای این منظور در درجه اول لازم است سایت شما، تمام استانداردها و اصولی که برای موتورهای جستجوگر مهم است را در طراحی سایت شرکتی خود رعایت کنید.

چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، او همیشه در حال تلاش است تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهد، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد می‌کند. حواستان باشد که سئو اشتباه می‌تواند شما را از دید کاربران پنهان کند و تمام تلاش شما هدر رود. در نتیجه رقبای شما با محتوای ضعیف‌تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند. ربات‌های خزنده گوگل فاکتورهای نسبتا مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آن‌ها شانس شما برای کسب جایگاه افزایش می‌یابد. این فاکتورها را اصطلاحا onpage seo  می‌نامیم و برای موفقیت باید دقیقا بدانیم که این فاکتورها در سئو چیست.
برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنم به بخش ۸ راه حل سئو به منظور افزایش ترافیک مراجعه کنید.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

استفاده از تکنیک‌های سئو در جهت رضایت مشتریان و رعایت قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید می‌نامند، ولی استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک‌های فریب آن‌ها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را کلاه سیاه می‌شناسند. هرچند ماه یکبار گوگل این تکنیک‌های سیاه را شناسایی کرده و سایت‌هایی که از این روش استفاده کرده‌اند را تنبیه خواهد کرد.

داینامیک (Dynamic) بودن وب سایت

داینامیک یا پویا بودن وب سایت، یکی از مفاهیم ابتدایی است که در طراحی سایت شرکتی، شناخت آن بسیار اهمیت دارد. زمانی که سایت شما داینامیک باشد، بخش‌های مختلف آن به یکدیگر متصل هستند. یعنی مثلا زمانی که شما یک مقاله جدید در وبلاگ خود منتشر می‌کنید، این مقاله در صفحه اصلی سایت شما نیز نمایش داده می‌شود. وقتی که سایت شما داینامیک باشد، توسعه آن راحت‌تر است. اما اگر سایت شما استاتیک (غیر داینامیک) باشد، آن وقت افزودن امکانات جدید، وبلاگ نویسی و … چندان راحت نخواهد بود. پس عملا سایت شما بیشتر از یک معرفی ساده کاربردی نخواهد داشت.

 

طراحی سایت شرکتی

طراحی ظاهری سایت (User interface)

ظاهر سایت شما اولین چیزی است که توجه کاربران را به خود جلب می‌کند و می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی آن‌ها داشته باشد. پس باید توجه ویژه‌ای به طراحی سایت شرکتی خود داشته باشید. اگر ظاهر سایت کاربران را مجذوب کند و طراحی گرافیکی آن را دوس داشته باشند این به این معنی است که زمان بیشتری را در سایت شما می‌گذرانند. ظاهر سایت با کلمه‌ی (UI) هم شناخته می‌شود.

سرعت بالای وب سایت (page speed)

خودتان را جای کاربرانی که از سایت شما استفاده می‌کنند بگذارید. آن‌ها در واقع کلیک کننده‌هایی هستند که می‌خواهند در کسری از ثانیه به مطلب دلخواه خودشان برسند. پس طبیعتا زمانی که کاربر مجبور باشد خیلی منتظر نمایش سایت شما بماند، هیچ بعید نیست که صفحه شما را ببندد و به سراغ یک سایت دیگر برود. این موضوع همچنین تاثیر مستقیم در رتبه سایت شما در گوگل خواهد داشت.

اگر شما هم میخواهید سبب افزایش درآمد از طریق طراحی وب سایت برای کسب و کار خودتان شوید همین حالا می‌توانید برای داشتن مشاوره رایگان با متخصصین ما در زمینه طراحی وب تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *