چطور فالوور فیک یک پیج را تشخیص دهیم؟

فالوور  فیک، اکانت هایی هستند که تنها به یک دلیل ساخته می‌شوند (افزایش فالوور). این اکانت ها عمدتا با رباط کنترل می‌شوند و برای اهداف بات گونه ساخته می‌شوند. شاید تا کنون پیج های زیادی را دیده باشید که چندصد هزار، یا چند میلیون فالوور دارند ولی میزان لایک و کامنت آنها یک درصد فالوور های آنها هم نیست!

این پیج ها اکثرا دارای فالوور فیک هستند ولی اگر شما دارای پیجی کاری هستید که فالوور های شما دیگر شمارا دنبال نمی‌کنند ولی شما را نیز حذف نکرده اند، بهینه سازی این نیز راهکار خود را دارد که موضوع این مقاله نیست. برای شناسایی اکانت های فیک باما همراه باشید تا حمله اکانت های فیک به پیجتان جلوگیری کنید.

فالوور های فیک در اینستاگرام

شناسایی اکانت های جعلی بسیار مهم است. احتمالا شماهم اکانتی دارید که با آن اینفلوئنسر ها، اکانت ها و پست هایی را تماشا می‌کنید که نمی‌خواهید کسی بفهمد شمایید. نمی‌گوییم شما جاسوسی افراد دیگر را انجام می‌دهید ولی اکانت های فیک دقیقا با همین هدف ساخته می‌شوند.

بسیاری از افراد بخاطر اینکه در چشم مردم محبوب دیده شوند، اقدام به خرید فالوور های فیک می‌کنند تا بتوانند به واسطه آن پول بیشتر و اعتماد بیشتری را جذب کنند. در این مجموعه هر برند های محبوب زیادی وجود دارند و هم افراد مشهور زیادی دیده می‌شوند.

اکانت های فیک می‌توانند با استفاده از رباط ها برنامه ریزی شوند تا کارهای خاصی در زمان های خاصی انجام دهند. برای مثال در روز ۲۰ نفر را فالوو کنند، ۵۰۰ پست را لایک کرده و برای افراد متفاوت کامنت بگذارند و غیره. حتی می‌توانند فالوور های پست خاصی را دنبال کنند که این یعنی اگر کسی پستی در این مورد منتشر کرد، کسانی که آنرا لایک کرده‌اند را فالو کن.

چگونه بفهمیم فالوور های ما فیک هستند؟

متاسفانه راهی برای شناسایی اکانت های واقعی اینستاگرام از اکانت فیک وجود ندارد. ولی برخی از تکنیک ها که برای ساخت اکانت ها فیک است را در ادامه ذکر کرده‌ایم که می‌توانند با آن اکانت های فیک را شناسایی کنید.

مطاله بیشتر: چطور بدون فالو کردن، فالوور های خود را افزایش دهیم

اعداد نامعقول

احتمالا دیده‌اید که پیجی، بدون اینکه مسابقه‌ای یا چیز خاصی داشته باشد بیشتر از ۱۰۰ هزار فالوور دارد ولی هر پست آن به زور ۲۰۰ تا لایک خورده است. این اتفاق را نیز برای لایک ها و کامنت ها نیز بسیار زیاد دیده ایم.

این میزان برای افراد و پیج های محبوب زیاد جای تعجبی ندارد چراکه برای مقال پیجی ۱.۵ میلیون فالوور دارد و ۳۰ هزار لایک و کامنت دارد ولی اگر پیجی به تازگی ساخته شده باشد و این میزان لایک و فالوور داشته باشد کاملا غیر طبیعی است.

همانطور که از توضیحات بالا می‌توان فهمید؛ یکی از راه های شناسایی اینکه پیجی، اکانت فیک دارد، میزان لایک و کامنت به میزان فالوور های آن است. هرچه این میزان دارای اختلاف بالاتری باشد، شناسایی آن برای شما بسیار ساده خواهد شد.

نظرات واقعی یا کامنت های فیک

یکی از راه های بررسی واقعی بودن یا نبودن فالوور های یک پیج، خواندن کامنت های آن است. برای مثال اکانت های فیک از کلماتی نظیر چه عکس خوبی، چه تصویر خوبی، واای چقدر خوبه و امثالهم استفاده می‌کنند ولی در کامنت های افراد واقعی می‌توان ابراز احساس را در آن مشاهده کرد. همچنین تکراری بودن نظرات در کامنت ها نیز نشانه از فیک بودن آنهاست.

برخی اوقات نیز کامنت یا جلوه تبلیغاتی دارند و یا زیادی مثبت هستند، طوری که انگار مخاطب را ترقیب به فالوو کردن می‌کنند. احتمال اینکه اینگونه اکانت ها نیز فیک باشند زیاد است.

پروفایل خالی یا جعلی

به طور معمول افراد علاقه دارند تصویر یا لوگو تجاری خود را در قسمت پروفایل قرار دهند، مشخصات خود را در قسمت بایو بنویسند و نامی مشابه به خود انتخاب کنند ولی در اکانت های رباط معمولا عکس افراد غیر واقعی گذاشته می‌شود یا گاها خالی هستند. این اکانت ها بدون فالوور و یا دارای فالوور زیادی هستند و هیچ پستی درون این صفحات وجود ندارد.

نام اکانت های فیک معمولا غیر معمول مانند user123456 است و بایو آنها نیز کاملا خالیست. هیچ پستی در ان منتشر نشده و در کل هیچ گونه تعاملی با کسی ندارند.

برخی از اکانت های نیز از بایو مختصر به همراه تصاویر جعلی و پست هایی غالبا اسپورت از افراد و جاهای مختلف است. این اطلاعات، از بایو گرفته تا پست، همگی کپی بوده و به راحتی قابل تشخیص هستند.

صفحات معمولی معمولا به صورت عمومی هستند ولی رباط ها برای اینکه بتوانند کاربران بیشتری را برای خود جذب کنند. اگر پیغام تبلیغاتی شامل تخفیف یا چیز دیگری از این پیج ها شدید، آنهارا دنبال نکنید چراکه به احتمال زیاد آنها فیک هستند.

نرخ-تعامل-بسیار-پایین

نرخ تعامل بسیار پایین

پیج های فیک معمولا نرخ تعامل بالایی با دیگران ندارند و تنها چند پیج را فالو کرده اند و چند پیج فیک نیز به آنها لینک داده است. این پیج‌ها حتی برنامه زمانی برای پست کردن ندارند درحالی که اینفلوئنسر ها از اهمیت تقویم و زمانبندی انتشار پست کاملا آگاه هستند.

پست های اینگونه پیج ها معمولا به صورت تبلیغاتی بوده و عملا هیچ گونه ارزش افزوده‌ای برای کاربران ندارد.

مطالعه بیشتر:ادمین اینستاگرام کرج

چرا فالوورهای فیک خریداری می‌شوند؟

در دنیای امروز، محبوبیت شبکه های اجتماعی به صورت روز افزونی رو به گسترش است و افراد مشهور و همچنین کسب و کارها برای حفظ جایگاه خود و محبوب نشان دادن خود نیاز به لایک، کامنت و فالوور زیاد هستند. این استراتژی باعث می‌شود به خرید فالوور های بیشتر و بیشتر روی بیاورند.

شما می‌توانید فالو آن فالو کنید و یا با استفاده از رباط ها، آنهارا برنامه ریزی کنید تا به صورت شبانه روزی با کاربران در ارتباط باشد و پیج شما به صورت شبانه روز در حال فعالیت باشد ولی این افزایش فالوور ها برای شما لطفی نخواهد داشت؛ چرا که شما می‌خواهیدبر روی افرادی تاثیر گذار باشید و یا اجناس خود را به فروش برسانید که این روش ها کمکی به شما نمی‌کنند.

ابزار-های-آنالیز-اینستاگرام

ابزار های آنالیز اینستاگرام

سایت ها و ابزار های بسیار زیادی هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند با آنالیز پیج شما، فالوور های واقعی را از فیک تشخیص دهند. هیچ چیزی وجود ندارد که صحت گفته آنهارا ثابت کند و اکثرا این نرم افزار ها و سایت ها برای کلاهبرداری و دریافت نام کاربری و رمز عبور شما ساخته شده اند؛ پس تا می‌توانید از این ابزارها دوری کنید.

در هسته مرکزی اینستاگرام، یک رباط قرار دارد که به صورت هوشمند، از رفتار های شما یاد می‌گیرد و به همین شیوه نیز جلوی رفتارهای جعلی شمارا می‌گیرد. احتمالا تا به حال برای لایک کردن های زیاد، فالو کردن زیاد و یا کامنت دادن زیاد اکشن بلاک شده‌اید.

اگر از اینگونه رفتارها برای اکانت هایی با مشخصات فوق رخ دهد، لایک، کامنت و فالو کردن آنها را اینستاگرام برای شما درنظر نمی‌گیرد و اعتبار شما در نظر اینستاگرام بسیار کاهش خواهد یافت. این به منزله ورود به شدوبن، از دست دادن اعتماد اینستاگرام و در بدترین حالت به بسته شدن اکانت شما خواهد انجامید.

به راحتی فالوور فیک را شناسایی کنید

اینستاگرام سرشار از محتوا و اکانت های جعلی است و نه تنها به اکانت ها بلکه به خیلی از پست های آن نیز نمی‌توان اعتماد کرد. به همین دلیل است که هیچ راهی وجود ندارد تا بتوان به راحتی آنهارا شناسایی کرد. در بالا برخی از روش ها را باهم بررسی کردیم و از کم و کیف آن باخبر شدیم.

آیا ما تا به حال به فالوور فیک برخورد کرده اید؟ چطور متوجه شدید که آنها جعلی هستند؟ تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

© کپی رایت ۱400؛ تمامی حقوق وب سایت نزد شرکت سایار رایانه خاورمیانه محفوظ می‌باشد.