انواع بازاریابی دیجیتال

۱۰ مورد از روش‌های موثر دیجیتال مارکتینگ که باعث جذب مشتریان می‌شود

در سال ۲۰۲۰ اگر تجارت و کسب و کار شما وب‌سایت، حساب کاربری در پلتفرم‌های اجتماعی و یا حضوری فعال در این نوع رسانه‌ها نداشته باشد، با شکست مواجه خواهد شد؛ چراکه امروزه مبحث مورد نظر اکثر مشاغل دسترسی آنلاین به مشتری است. بنابراین، لازم است در رسانه‌ها و هرگونه ابزاری که افراد فعال هستند، شما نیز حضوری فعال داشته باشید. استراتژی بازاریابی دیجیتال که دارای پلتفرم‌ها و روش‌های مختلفی است، به شما کمک می‌کند تا از ابزارهای آنلاین غافل نشوید. در این مقاله شما معنی دقیق بازاریابی دیجیتال را درمی‌یابید و همچنین با انواع مختلف آن و نحوه استفاده مفید و سودمند از آنها آشنا خواهید شد.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

به مجموعه‌ای از ابزارها و فعالیت‌هایی که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بسترهای دیجیتالی مانند کامپیوتر، موبایل و… بکار گرفته می‌شوند بازاریابی دیجیتال می‌گویند. این فرایند با استفاده از بازاریابی ایمیل، بازاریابی محتوا، وبلاگ نویسی، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی سبب جذب مشتری به فضای مجازی می‌شود. جالب است بدانید که بازاریابی دیجیتال فقط به رسانه‌های اینترنتی محدود نمی‌شود بلکه به سایر پلتفرم‌های غیراینترنتی مانند رادیو، تلویزیون و پیام کوتاه گسترش یافته است. اما شایان ذکر است که ابزارهای آنلاین بازاریابی دیجیتال نسبت به پلتفرم‌های غیراینترنتی دارای مزایا بیشتری می‌باشند که در ادامه توضیح داده شده است.

  • بازاریابی دیجیتال بارها و بارها ثابت کرده است که می‌تواند در بهبود نرخ تبدیل و جذب مشتریان بیشتر به شما کمک کند. این تا حدودی به این دلیل است که بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد جمعیتی خاص را مورد هدف قرار داده و افرادی را که در ابتدای سفر مشتری قرار دارند را جذب کنید.
  • اصلا مهم نیست شما فقط افرادی را که در اطرافتان هستند مورد هدف قرار داده‌اید و یا خیر. با استفاده از بازاریابی دیجیتال به راحتی می‌توانید به محدوده بسیار گسترده‌ای از افراد دسترسی داشته باشید.
  • امکانات بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. لازم است بدانید که بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال آن است که استفاده‌ای ترکیبی از پلتفرم‌های متفاوت داشته باشید. مانند ترکیب پست‌های وبلاگ با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیل. با بهره‌گرفتن از انواع مختلف ابزارهای بازاریابی دیجیتال، امکانات پیش روی شما بی‌پایان و نامحدود می‌شوند و درنهایت با سرعت بیشتری به نتایج مورد نظر خود دست می‌یابید.

پیشنهاد: خدمات دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها

بازاریابی دیجیتال دارای انواع بسیار زیادی است که در اینجا به رایج‌ترین آنها که برای تجارتتان مفید هستند، اشاره خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هیچ‌کدام از انواع بازاریابی دیجیتال بهتر از دیگری نیست بلکه ترکیبی از آنها سبب بهتر و خاص شدن آنها می‌شود. بعلاوه، باید با توجه به نیاز و هدف خود ترکیبی از آنها را بکار بگیرید.

تولید محتوا

۱- بازاریابی محتوا

یکی از بهترین انواع بازاریابی دیجیتال، بازاریابی محتوا است و به معنای تولید محتوایی است که خریدار در جستجو آن می‌باشد و از آنجایی که محتوا عنصری تاثیرگذار است سبب جلب توجه مشتری به خرید می‌شود. مشاغل معمولا محصولات و خدمات خود را با تبلیغ کردن آنها در بازار عرضه می‌کنند. اما با استفاده از بازاریابی محتوا می‌توانید تمرکز خود را بر روی ارتقا برند خود با استفاده از مطالب مفید و ارزشمند تغییر دهید. لازم است بدانید که بازاریابی محتوا شامل نوع‌های زیاد و متفاوتی است. وبلاگ‌ها، فیلم‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، کتاب های الکترونیکی، بروشورها، اینفوگرافیک‌ها، قالب‌ها، همه نمونه‌هایی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع محتوا در وب هستند. حتما این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند محتوا پادشاه است و با توجه به مزایایی که به همراه دارد به حقیقت آن پی برده‌اید. محتوا سبب افزایش نتایج بدست آمده، شناساندن بیشتر برند شما در عموم مردم و افزایش اعتماد به برند و محصولات شما خواهد شد. چراکه انتشار محتوای با کیفیت، باعث ایجاد اعتبار و نفود تجارت شما در میان دیگر رقبا خواد شد. محتوا باکیفیت از این روی بسیار مهم و ارزشمند است که سبب ارجاع و به اشتراک گذاشتن آن توسط مخاطبین خواهد شد. همین امر به مرور منجر به شهرت روز افزون شما در میان مخاطبین و همکاران و رقبا خواهد شد.

بهینه سازی موتور جستجو

۲- بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

اصطلاح بهینه سازی موتور جستجو سال‌ها یکی از رایج‌ترین و باب‌ترین روش‌های بازاریابی بوده که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است. با استفاده از سئو شما قادر خواهید بود که به رتبه کلمات کلیدی موردنظر کسب و کار خود که در وب سایت از آنها استفاده کرده‌اید، دسترسی داشته باشید. با گذشت زمان همین امر سبب افزایش مشتری‌های ثابت برای تجارت شما خواهد شد. استراتژی سئو از چندین بخش تحقیقات کلمات کلیدی، ایجاد محتوا، ایجاد بک لینک، بهینه سازی فنی وب سایت و موارد دیگر ساخته شده است. جالب است بدانید که سئو شامل یک زیر مجموعه دیگر به نام سئو محلی است که برای مشاغل کوچک در محیط و محله‌های کوچک طراحی شده است.

پیشنهاد ویژه: خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

یکی از دلایلی محبوبیت سئو این است که تاحدودی مانند بازاریابی درونگرا عمل می‌کند. این بدان معناست که شما بجای مراجعه حضوری به مشتریان، آن‌ها را با استفاده از جستجو و سرچ‌هایی که در موتورهای جستجو می‌کنند، جذب خواهید کرد؛ اینگونه مشتریان جدید بیشتر از مشتریان قبلی مایل به خرید هستند.

3. بازاریابی موتورهای جستجو

۳- بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو اغلب با سئو اشتباه گرفته می‌شود چراکه هردو تا حدودی اسامی مشابه و با موتورهای جستجو یکسانی مانند گوگل یا بینگ سر و کار دارند. اما لازم به ذکر است که این دو نوع بازاریابی دیجیتال تفاوت‌های مهمی دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

در حالی که سئو به شما کمک می‌کند تا از نظر ارگانیک برای کلمات کلیدی مورد نظر خود رتبه کسب کنید، SEM در مورد افزایش ترافیک وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. SEM به شما کمک می کند تا تبلیغات پولی را در صفحه نتایج جستجو قرار دهید. این تبلیغات پولی تقریباً با نتایج جستجوی ارگانیک در گوگل یکسان است. بازاریابان دیجیتال SEM را دوست دارند زیرا ایجاد تبلیغات هدفمند بر اساس کلمات کلیدی و موقعیت مکانی جستجوگر آسان است. این بدان معنی است که می‌توانید تبلیغات خود را به یک منطقه خاص محدود کنید. شما حتی می‌توانید یک قدم جلوتر باشید و کلمات کلیدی رقیب را مورد هدف قرار دهید. این کار باعث می‌شود که قادر به کسب ترافیک وب‌ سایت رقیب خود باشید. توجه داشته باشید که نباید SEM را جایگزین سئو کنید و برای دستیابی به بیشترین ترافیک باید ترکیبی از هر دو روش را در بازاریابی خود داشته باشید.

4. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

۴- بازاریابی رسانه‌های اجتماعی (SMM)

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) همانطور که از نام آن پیداست در مورد استفاده از قدرت محتوا رسانه‌های اجتماعی به منظور بازاریابی مشاغل شما است. شبکه‌های اجتماعی طی یک دهه گذشته بر فضای دیجیتال حاکم شده‌اند و میلیون‌ها یا حتی میلیاردها کاربر را در سراسر جهان جذب می‌کنند. این امر آنها را به یک منبع با ارزش ترافیک تبدیل می‌کند.
در ادامه بررسی کرده‍ایم که چه تعداد از افراد در سه سیستم عامل محبوب رسانه‌های اجتماعی وجود دارند:

  • فیس بوک: روزانه ۱.۶۶ میلیارد کاربر فعال
  • توییتر: ماهانه ۳۳۰ میلیون کاربر فعال
  • اینستاگرام: روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر فعال

نکته اصلی موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ایجاد محتوای مشترک و وایرال است. شما می‌توانید مستقیماً در پروفایل خود پست بگذارید، یا قابلیت به اشتراک گذاری مطالب وب سایت خود در شبکه‌های اجتماعی را اضافه و فعال کنید تا به مردم اجازه دهید محتوای شما را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیراز هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است زیرا یکی از معدود روش‌هایی است که ارتباط دو طرفه بین برند و مشتریان شما را ارائه می‌دهد. بعلاوه، کاربران می‌توانند پست‌های شما را لایک کنند، نظر خود را برای شما در زیر پست بنویسند و با محتوای شما سرگرم شوند. برخی از سیستم عامل‌ها حتی به کاربران این امکان را می‌دهند که مستقیماً برای استعلام و خرید به شما پیام دهند، بنابراین برای افزایش و ایجاد پیام‌های بیشتر نیز عالی هستند.

تبلیغات کلیکی

۵- تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی (پرداخت در ازای هر کلیک) به عنوان PPC نیز شناخته می‌شود که یکی از متداول‌ترین انواع بازاریابی دیجیتال است. این یک مدل تبلیغاتی خاص است که در آن فقط به تعداد کلیک‌هایی که در تبلیغ  صورت می‌گیرند، هزینه پرداخت می‌شود. PPC درواقع زیرمجموعه بازاریابی موتور جستجو است که می‌تواند به تبلیغات در سایت‌های دیگر گسترش یابد. هزینه در تبلیغات PPC بسیار ناچیز است. اگر مشتری روی تبلیغ شما کلیک کند، شما حداقل هزینه را پرداخت می‌کنید و اگر کسی بر روی آن کلیک نکند، شما هیچ چیزی نمی‌پردازید. این باعث می‌شود تا برای مشاغل کوچک که دارای بودجه محدود هستند، استفاده از این نوع تبلیغ جذابیت پیدا کند. با این حال، پیش بینی اینکه در پایان ماه چقدر باید از آن استفاده کنید نیز کمی دشوار است.

ایمیل مارکتینگ

۶- ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از محبوب‌ترین و موثرترین انواع بازاریابی دیجیتال است. حتما شما هم این تجربه را دارید که اکثر مواقع هرزنامه (spam) ایمیلتان پر از ایمیل های تبلیغاتی است. علت این مورد این است که بازاریابی ایمیل یکی از مقرون به صرفه ترین رو‌های بازاریابی است. و همچنین نیازی نیست که تمامی مشاغل برای بازاریابی هزینه‌های زیاد و هنگفتی را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که امروزه بسیاری از کسب و کارها در تلاش‌اند که ارتباطی هدفمند با مخاطبین خود داشته باشند تا نرخ تبدیل بیشتری نیز داشته باشند. به همین خاطر از ایمیل مارکتیگ استفاده می‌کنند چراکه هدف این نوع از بازاریابی دیجیتال حفظ مشتری‌های ثابت و جذب مشتری‌های جدید است. محتوا ایمیل شما می‌تواند در خصوص تخفیف‌ها، پیشنهادات، تبلیغات و یا حتی محتوا کاربردی باشد.

بازاریابی پیام‌رسانی فوری

۷- بازاریابی از طریق پیام رسان‌ها

پیام رسان‌ها اغلب برای ارتباط با دوستان و خانواده استفاده می‌شود، اما مشاغل نیز می‌توان از طریق آن برای ارتباط با مشتریان استفاده کرد. البته نه فقط برای پاسخ دادن به سؤالات یا تحقق سفارشات بلکه برای تبلیغ خود نیز می‌توانید از آن استفاده نمایید. بازاریابی از طریق برنامه های پیام رسانی فوری به دلیل ماهیت گفتگویی که دارند، نیاز به رویکردی متفاوت با سایر انواع بازاریابی آنلاین دارد. در حالت ایده‌آل، شما باید پیام‌های خود را شخصی سازی کنید و از مواردی استفاده کنید که مخاطب را بیشتر تحریک به خواندن پیام شما کند. به عنوان مثال می‌توانید از کلماتی مانند “بیشتر بیاموزید” یا “اکنون بخرید” و… استفاده کنید؛ و مهمتر از همه آن را کوتاه و باکیفیت در نظر بگیرید چراکه کاربران به احتمال زیاد از پیام های طولانی عبور می‌کنند. زمانی که تصمیم به نصب رسانه‌های پیام‌رسانی فوری می‌گیرید باید به این نکته واقف باشید که برخی از این برنامه‌ها پر مخاطب‌تر از سایرین هستند. برای مثال، واتساپ شامل بیش از ۱.۵ میلیارد نفر فعال می‌باشد. فیسبوک نزدیک به ۱.۳ میلیارد نفر و وایبر، وی‌چت و تلگرام دارای چند صد میلیون کاربر می‌باشند.

بازاریابی ویدیوئی

۸- بازاریابی ویدیویی

ویدیو می‌تواند ابزاری بسیار قدرتمند برای بازاریابی آنلاین باشد البته درصورتی که بدانید به درستی آن را انجام دهید. با توجه به اینکه بیش از نیمی از مصرف‌کنندگان می‌خواهند محتوای ویدیویی را از برندهای مورد علاقه خود مشاهده کنند، هیچ دلیلی ندارد که شما به عنوان برندی تازه‌کار از درست کردن ویدیو و استفاده از بازاریابی ویدیویی دست بکشید. از طریق بازاریابی ویدیویی می‌توانید تجارت خود را ارتقاء داده، ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، به مشتریان خود برخی موارد را آموزش دهید، آن‌ها را با محتوا ارزشمند خود سرگرم کنید. انواع مختلفی از فیلم های بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می‌توانید آنها را درست و ایجاد کنید:

  • دمو: این دسته از ویدیوها به شما این امکان را می‌دهند که محصولات خود را معرفی کنید.
  • ویدیوهای آموزشی: استفاده از این نوع ویدیوها باعث می‌شود که موارد بسیار خاصی را از طرف برند و وبلاگ شما آموزش ببینند.
  • فیلم‌های رویداد: به شما کمک می‌کنند جالب‌ترین قسمت‌های کار و رویداد خود را برای مخاطبین نمایان کنید. این رویداد می‌تواند یک کنفرانس، جلسه، سمینار، مهمانی یا جمع آوری سرمایه باشد.
  • فیلم‌های مصاحبه: به شما این امکان را می‌دهد که از یک متخصص در زمینه کاری خود بهره بگیرید. این نه تنها به آموزش مشتریان شما کمک می‌کند بلکه اعتبار شما را نیز تقویت می‌کند.

استفاده از ویدیو مارکتینگ به شما اجازه می‌دهد تا به کاربران نشان دهید که چرا تجارت شما بهترین انتخاب است. شنیدن رضایت دیگر مشتریان و دیدن نتایج واقعی می‌تواند به شما کمک کند که در تبدیل مشتری مسیری طولانی را پیش رو داشته باشد!

تبلیغ در رادیو

۹- تبلیغ در رادیو

زمانیکه افراد به بازاریابی دیجیتال فکر می‌کنند، معمولا از این واقعیت غافل می‌شوند که رادیو در واقع یکی از اولین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است که تاکنون اختراع شده است. و این مسئله محدود به گذشته نیست. جالب است بداندی که فقط در ایالات متحده، پخش رادیویی به بیش از ۲۳۰ میلیون کاربر ۱۲ ساله و سنین بالاتر می‌رسد. رادیو علاوه‌بر اینکه گسترده وسیعی دارد، یکی از روش‌های تبلیغاتی مقرون به صرفه نیز محسوب می‌شود. تولید آسان و ارزان است چراکه تمام آنچه نیاز دارید یک فیلمنامه خوب و یک صداپیشه بااستعداد است. با این حال، شما باید در مورد نحوه بازاریابی مخاطبان موردنظر خود باهوش باشید زیرا نمی‌توانید کنترل کنید که چه کسی به تبلیغات شما گوش بدهد.

تبلیغ در تلویزیون

۱۰- تبلیغ در تلویزیون

درست حدس زدید. تلویزیون هم یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی دیجیتال است. تبلیغات تلویزیونی ده ها سال پایه اساسی صنعت تبلیغات بوده است. بیشتر به این دلیل که بزرگسالان هر روز ساعت‌ها در مقابل تلویزیون وقت خود را می‌گذرانند. با بازاریابی در تلویزیون، شما به طور بالقوه میلیون‌ها چشم را به تبلیغ خود جذب می‌کنید و تعداد معدودی حتی ممکن است مشتری شوند. جدای از مزایایی که دارد، تبلیغات در تلویزیون در سال ۲۰۲۰ با موانع بسیاری همراه است. یکی از مهمترین این موانع، هزینه است. تبلیغات تلویزیونی می‌تواند هزاران دلار برای تولید و پخش هزینه لازم داشته باشد. هزاران دلار که یک تجارت کوچک ممکن است نتواند از پس‌انداز آن برآید.

 باتوجه به انواع بازاریابی دیجیتال که به آنها پرداختیم، اکنون چه باید کرد؟

بازاریابی دیجیتال چشم اندازی وسیع و مهیج است. آشنایی با انواع بازاریابی دیجیتال، امکاناتی بی پایان برای تجارت شما بوجود می‌آورد. همانطورکه پیشتر به آن اشاره شد، لازم نیست همه انواع بازاریابی دیجیتال را در استراتژی خود بگنجانید، همچنین نباید فقط  یک مورد را بیش از حد مورد توجه قرار بگیرید. بیشتر مشاغل خوب می‌توانند با ترکیبی از بهینه‌سازی وب سایت، بازاریابی محتوا، سئو،SEM و رسانه‎های اجتماعی شروع کنند. و بعد از اینکه احساس پیشرفت کردید، به انواع دیگر گسترش دهید. چند مورد را امتحان کنید و آنهایی که بهترین نتیجه را به شما داده‌اند را مورد استفاده قرار دهید.

سایار رایانه با بهره‌گیری از تیمی متخصص در زمینه دیجیتال مارکتینگ آماده تدوین استراتژی کسب و کار شما در زمینه بازاریابی دیجیتال است. شما می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *