طراحی-سایت-شرکتی-حرفه‌ای

۱۲ نکته مهم در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای که باید آن‌ها را ایجاد کنیم

امروزه با توجه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کاربران برای جستجو محصول و یا خدمات مورد نظرشان از اینترنت استفاده می‌کنند. به همین علت طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای بسیار پر اهمیت شده است. اگر مخاطبین شما در اولین تجربه خود متوجه خلاقیت و اهمیت دادن شما به طراحی سایت شرکتی شوند قطعا تصویری که از شرکت شما خواهند داشت تا ابد به شکل ایده‌آل در ذهنشان باقی خواهد ماند. طراحی سایت شرکتی برای برندها به منزله داشتن خانه یا پایگاهی در فضای اینترنت می‌باشد که می‌توانند از این طریق محصولات خودشان را معرفی کنند. در ادامه این مقاله به نکات مهم در رابطه با طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

مزایای-طراحی-سایت-شرکتی

مزایای طراحی سایت شرکتی

یافتن بازاهای هدف یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها طراحی سایت شرکتی است. در دنیای امروزه که بیشتر افراد از طریق اینترنت به جستجو محصول مورد نظرشان می‌پردازند، بسیار واضح است که اگر شما وب سایت حرفه‌ای داشته باشید می‌توانید بسیاری از کاربران را به مشتریان خود تبدیل کنید. در واقع شما با اقدام برای طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای این فرصت را به خود می‌دهید که در سطح اینترنت که یک دنیای نامحدود است، محصولات خودتان را به همه‌ی افراد با هر موقعیت مکانی معرفی کنید. به طور خلاصه اگر بخواهیم به بهترین مزیت‌های طراحی سایت شرکتی بپردازیم:
۱- وب سایت شرکتی پل ارتباطی بین شما و مشتریانتان است.
۲- در حفظ محیط زیست کمک می‌کند، با توجه به معضل بزرگ تخریب محیط زیست توسط انسان‌ها، طراحی وب سایت شرکتی به جلوگیری از هدر رفتن کاغذ و سایر موارد دیگر کمک خواهد کرد.
۳- در صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها تاثیر مثببت دارد.
۴- اگر استراتژی درستی داشته باشید، شما می‌توانید برند و محصولات خودتان را به سطح گسترده‌ای از افراد معرفی کنید.
۵- با مدریت مناسب وب سایت می‌توانید از تبلیغات بنری نیز کسب درآمد داشته باشید.

پیشنهاد مشاهده: نکات مهمی که فکر شما را برای طراحی سایت آماده می‌کند

اهداف محتوا و طراحی سایت شرکتی

همان طور که حتما شما هم می‎دانید جذب کاربران از طریق بک لینک‌ها و موتورهای جستجو هدف اصلی برای راه اندازی و طراحی وب سایت است. لازم است از همان ابتدا که سایت خود را راه اندازی کردید سیاست‌‌ها و اهدافی را در جهت نحوه ارائه مقالات و محتوای کلی سایت داشته باشید. این نکته را باید در نظر بیرید که اگر کاربری بعد از ورود به سایت شما جذب نشود و بستر کلی سایت نتواند کاربر را مجبور کند به سایت شما بازگردد خیلی زمان نمی‌برد که کم کم مشتریان و مخاطبان خود را از دست می‌دهید. پس سعی کنید از همان ابتدا که سایت را راه اندازی کردید استراتژی مخصوص به خودتان را داشته باشد و مطابق با برنامه‌ریزی که کرده‌اید در مسیر اهداف سایت پیش بروید. امروزه بسیاری از شرکت‎‌ها در فضای مجازی حضور پر رنگ و فعالی دارند اگ شما در فضای مجازی فعالیت نداشته باشید خود به خود سبب ایجاد افکار منفی در ذهن مخاطبانتان خواهید شد.

طراحی یک سایت شرکتی حرفه‌ای یا حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی؟

این سوال بسیاری از افرادی که قصد دارند فعالیت خود را در اینترنت آغاز کنند. اگر بخواهید در این مسیر یکی از قوی‌ترین برندها نسبت به رقبای خودتان شوید باید بدانید که از هر دو شیوه باید استفاده کنید. چرا که حضور در شبکه‌های اجتماعی در واقع ابزاری کمکی در جهت معرفی و بازاریابی محصولات شرکت و بهبود تعامل با مخاطبان است. نمی‌توان روی آن به عنوان نماینده اصلی شرکت در اینترنت حساب باز کرد! در عوض با داشتن یک وب سایت شرکتی علاوه بر این که شیوه کار خودتان را به صورت حرفه‌ای به کاربران نشان می‌دهید، می‌توانید کلیه فعالیت‌های بازاریابی، دریافت بازخورد از مشتریان، برندسازی دیجیتال، فروش محصولات و … را در محیطی جامع و حرفه‌ای انجام دهید.

نکات-مهم-طراحی-سایت-شرکتی

 ۱۲ مورد از مهم‌ترین نکات کاربردی در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای

 

  1. استفاده از خلاقیت در طراحی سایت شرکتی

   توصیه من به شما این است که به طراحان خود اختیار دادن خلاقیت در طراحی سایت را بدهید. مطمئن باشید که در صورت داشتن تیم حرفه‌ای، خلاقیت آن‌ها تاثیر منفی‌ای در استراتژی کسب و کار شما نخواهد گذاشت. واکنش احساسی بازدیدکنندگان وب سایت شماست که به احتمال زیاد آن‌ها را به مشتریان دائمی تبدیل خواهد کرد. در واقع مدیران باید در تعیین ساختار، اهداف و دیگر الزامات سایت درگیر باشند. ولی در زمینه طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای این اختیار را به تیم متخصص خود بدهند و به عملکرد و تجربه‌ی آن‌ها اعتماد کنند.

  2. طراحی کاربرپسند وب سایت

   باید این نکته را در نظر بگیرید که هر شغلی مطابق با شیوه کاری و نیاز مخاطبان طراحی مربوط به خودش را دارد. هنگامی که سایت برای یک آرایشگاه زنانه طرحی می‌شود با زمانی که برای یک شرکت طراحی می‌شود بسیار متفاوت است. همچنین هنگام تولید محتوا باید نیاز مخاطبان را نیز در نظر بگیریم. علاوه بر این موضوع، امروزه طراحی‌های مدرنی جایزین طراحی‌های قدیمی سایت شده‌اند که می‌توانید از آن‌‌ها بهره بگیرید. یکی از این طراحی‌های جدید سبک طراحی سایت به شکل دو بعدی است. در ایت قالب این نوع از سایت‌ها به جای این که تمرکز را بروی گرافیک منتقل کنند، تمرکز را بر روی مطالب سایت منتقل می‌نمایند.

   راه‌اندازی-وب-سایت

  3. پروژه راه‌ اندازی طراحی سایت را زودتر شروع کنید

   حتی طراحی سایت با تعداد کمی از صفحات استاتیک ممکن است ماه‌ها طول بکشد. این در صورتی است که طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای ممکن است زمان بیشتری را ببرد. اگر شما برای شروع پروژه راه اندازی طراحی سایت به دنبال تعطیلات یا وقت خالی هستید به شما پیشنهاد می‌کنم این کار را زودتر از وقتی که برای آن برنامه ریزی کرده‌ای شروع کنید چرا که قطعا زمان اتمام کار طبق پیش فرض‌های شما پیش نخواهد رفت.

  4. نظر مشتریان را نادیده نگیرید

   متاسفانه چیزی که اکثرا آن را نادیده می‌گیرند نظر مشتریان در رابطه با طراحی سایت است. در واقع واقعیت چیزی جز این نیست که شما سایت را برای مشتریانتان طراحی کرده‌اید پس چه بهتر که از نظرات آن‌ها هم استفاده کنید. به خصوص اگر شما مشتریان قدیمی دارید که در زمینه طراحی سایت صاحب نظر هستد، حتما از آن‌ها بخواهید نظرات خود را چه منفی و یا مثبت برای شما ارسال کنند. مطمئنا اهمیت دادن به نظرات دیگران شما را در این مسیر موفق‌تر خواهد کرد.

   سئو-سایت

  5. سئو و بهینه سازی سایت

   سئو و بهینه سازی سایت به مجموعه از عملیاتی گفته می‌شود که با رعایت یکسری از قوانین سبب افزایش رتبه سایت شما در گوگول خواهد شد. امروزه با توجه به این موضوع که آمار استفاده افراد از اینترنت برای جستجو کالا و یا خدمات مورد نظرشان روز به روز در حال افزایش است، اهمیت سئو و بهینه سازی سایت به مسئله‌ی مهمی برای بسیاری از وب سایت‌ها تبدیل شده است. در حقیقت سئو وبهینه سازی سایت با توجه به بکر بودن این روش یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌های تبلیغات به حساب می‌آید. در صورتی که شرکت‌ها هر چه سریع‌تر در این مسیر گام بردارند، سبب به وجود آمدن آینده درخشانی خواهند شد. اگر بخواهم توضیح مختصری به شما بدهم، در واقع شرکت‌ها با طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای جایگاه خود را در اینترنت تثبیت می‌کنند و با انجام عملیات سئو وبهینه سازی سایت سبب افزایش فروش و شناخته شدن بیشتر برند خودشان خواهند شد.

پیشنهاد مشاهده: خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

  1. طراحی اختصاصی صفحات

   این مورد هم یکی از مهم‌ترین موارد در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای محسوب می‌شود. در واقع شما باید به صورت کاملا واضح خدمات و فعالیت‌های شرکت را در صفحات اختصاصی بازگو کنید. مثلا در قسمت درباره ما توضیح کاملی از شیوه کاری و حتی عکس‌های مربوط به شرکتتان را در این صفحه در قالب کاملا مناسب و درست در اختیار کاربران قرار دهید. لازم به ذکر است صفحاتی همچون محصولات، مقالات، اخبار، گاری تصویر و … نمای خوبی از شرکت و سبک فعالیت شرکت را به کاربران معرفی می‌کند. بنابراین لازم است حتما برای سایت شرکتی خود صفحات اختصاصی را در نظر بگیرید چرا که این کار سبب افزایش اعتماد کاربران به شما خواهد شد.

  2. طراحی واکنش گرا (Responsive)

   طبق آخرین آماری که گوگل اعلام کرد، میزان استفاده افراد از گوشی همراه و جستجو در سطح اینترنت چیزی بیش از ۵۱ درصد است. این آمار نشان می‌دهد که تقریبا تعداد زیادی از مشتریان و یا کاربران شما از گوشی همراه استفاده می‌کنند به همین جهت افزودن خاصیت واکنش گرایی وب سایت امری بسیار مهم است. واکنش گرا بودن یا ریسپانسیو بودن یک سایت یعنی صفحه وب سایت شما در هر نوع وسیله‌ای مانند گوشی، تبلت و … متناسب با اندازه دستگاه، خودش را تطابق دهد. بنابراین لازم است حتما به این مورد در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای دقت نمایید. در غیر این صورت شما بیشتر از نیمی از کاربران و مخاطبان خود را از دست می‌دهید و طولی نمی‌کشد که شما از میدان رقابت خارج شوید.

   ظراحی-سایت-حرفه‌ای

  3. طراحی صفحه تماس با ما

   طراحی صفحه تماس با ما باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند در ساده‌ترین و کوتاه‌ترین حالت ممکن به ارتباط با شما دسترسی داشته باشد. در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای لازم است اطلاعاتی از قبیل آدرس شرکت، سوالات متداول، نقشه شرکت و … می‌تواند در صفحه تماس با قرار بگیرد. در خیلی از وب سایت‌ها دیده می‌شود تنها یک آدرس ایمیل برای ارتباط با مشتری قرار داده‌اند این روش بسیار اشتباه است و سبب بی‌اعتمادی افراد نسبت به کسب و کار شما خواهد شد.

  4. تلاش غیرصمیمی

   حتما شما هم بسیاری از وب سایت‌ها را در طول روز مبیینید که تاثیر بسیار کمی در تصمیم گیری خرید محصولاتشان یا استفاده از خدماتشان بر روی شما می‌گذارند به شما توصیه می‌کنم که شما یکی از آن‌ها نباشید. اگر قصد دارید کاربران خود را علاقه‌مند به وب سایتتان کنید باید یک تجربه قابل توجه و به یادماندنی را رقم بزنید. این نکته را در نظر بگیرید که شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که نظر کاربران را بعد از ورود به وب سایتتان جلب کنید. همیشه مطمئن شوید که بازید از سایت شما یک تجربه عالی برای هم صحبتی و به خاطر سپردن کاربرانتان با شما می‌باشد.

  5. رنگ‌بندی در طراحی سایت شرکتی حرفه‌ای

   همان طور که قبلا هم در بسیاری از مقالات به این موضوع اشاره کرده‌ام هر سایت با توجه به اهداف کاری خود دارای رنگ‌بندی متفاوت است. به طور مثال اگر شما وب سایتی داشته باشید که صرفا مقالات را در آن قرار می‌دهید باید از رنگ سفید برای پس زمینه و رنگ مشکی برای فونت‌ها استفاده کنید به این علت که کاربران بعد از مطالعه مقالات زود خسته نشوند و بتوانند راحت‌تر تا انتهای صفحه مطلب مورد نظرشان را مطالعه کنند. یا برای یک سایت فروشگاهی ما توصیه می‌کنیم در بعضی از قسمت‌ها مانند منوها، دکمه از رنگ‌هایی استفاده کنند که تندتر باشند و جلب توجه بیشتری داشته باشد.
   در طراحی سایت خدماتی یا شرکتی هم بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید. مخصوصا در قسمت‌هایی که تمایل دارید نظر کاربران بیشتر جلب شود. البته به این نکته توجه کنید که نباید در همه‌ی قسمت‌ها سایت از رنگ‌های تند استفاده کنید چون باعث خسته شدن کاربران می‌شود. در استفاده از این گونه رنگ‌ها تعادل داشته باشید.

پیشنهاد مشاهده: ۱۵ روش اصولی افزایش ترافیک وب سایت

 1. منوها و مسیریابی در طراحی سایت

  متاسفانه یکی از مواردی که در اکثر سایت‌های ایرانی رعایت نمی‌شود قرار ندادن منو و مسیریابی ساده و مناسب است. اگر کاربر شما به مطلب مورد نظرش از طریق منوها نرسد قطعا صفحه سایت شما را در کمتر از چند دقیقه می‌بندد و خاطره خوبی از وب سایت شما در ذهنش باقی نمی‌ماند. بنابراین بسیار مهم است که کوتاه‌ترین و آسان‌ترین مسیر را در اختیار کاربران قرار دهید همچنین استفاده از نقشه سایت می‌تواند سبب آسان‌تر کردن مسیریابی برای کاربران وب سایت شما شود.

  برنامه‌ریزی-طراحی-سایت

 2. داشتن برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب

  طراحی یک وب سایت چیزی بیش از قسمت یک بازاریابی است. اگر طراحی سایت شرکتی شما به خوبی انجام بگیرد می‌تواند آگا‌هی از نام تجاری را بهبود ببخشد و سبب افزایش فروش بیشتری شود. اگر می‌خواهید این موارد به تحقق بپیوندد، باید اهداف وب سایت شما به خوبی برنامه‌ریزی شود. نشستن و طراحی کردن یک وب سایت شاید ایده خوبی باشد اما به احتمال زیاد منجر به هدر رفتن تلاش‌ها و زحمات شما خواهد شد چرا که هیچ نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها در فضای اینترنت حضور فعال و پر رنگی دارند، عدم فعالیت شما در این حوضه سبب از دست رفتن تعداد زیادی از مشتریان شما خواهد شد. بنابراین برای این که شما از غافله عقب نمانید و در دنیای رقابت حرفی برای گفتن داشته باشید لازم است که هر چه زودتر وب سایت خود را راه اندازی کنید. متخصصین ما در سایار رایانه آماده‌ی راهنمایی به شما عزیزان در زمینه طراحی وب سایت هستند. همین الان می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره کاملا رایگان سایار رایانه بهره‌مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *