بهینه سازی سئو وبسایت

۵ دلیل برای شروع بهینه سازی و سئو وب سایت

یادگیری بهینه سازی و سئو وبسایت برای موفقیت و کسب رتبه در نتایج جستجو بسیار اهمیت دارد. با این کار اطمینان حاصل می‌کنید که وب سایت شما دقیقا همانطور که باید کار می‌کند. اگر سئوی خوبی دارید می‌توانید ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید و فرصت‌های بیشتری برای افزایش مشتریان بلقوه بدست آورید. یک وبسایت بهینه سازی شده برای نرخ تبدیل بالاتر به طور معمول دارای معیارهای بهتری مانند زمان صفحه و نرخ پرش است، به این معنی که ممکن است در گوگل رتبه بالاتری داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات و استراتژی‌های مربوط به سئو وب سایت را بررسی کنیم.

سئو چیست؟

SEO مخفف “Search Engine Optimization” به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می‌باشد که باعث افزایش ترافیک وبسایت شما از طریق موتورهای جستجو می‌شود. این امر به وب سایت شما کمک می‌کند که شناخته‌تر و قابل دسترسی‌تر باشد. هنگامی که افراد به دنبال برندی مانند برند شما هستند شانس بیشتری برای شناخته شدن و کسب مشتری بیشتر خواهید داشت. تصور کنید که شما تجارتی درمورد تناسب اندام دارید، شما نکات مربوط به رژیم، تمرین و همچنین مقاله‌ای درمورد کاهش وزن در سایت خود ارائه می‌دهید. با استفاده از شیوه های مناسب سئو فردی که کلیدواژه “چگونه وزن کم کنیم” را جستجو می‌کند شانس بیشتری برای پیدا کردن آن مقاله و در نهایت برند شما دارد؛ این است قدرت سئو.

۵ برای اینکه بهینه سازی وب سایت خود را آغاز کنید

دلایل بهم پیوسته بسیار زیادی برای یادگیری نحوه بهینه سازی وبسایت وجود دارد که ابتدا باید بدانید چگونه آنها با یکدیگر برای ایجاد یک وب سایت پربازده و کارآمد همکاری می‌کنند. بیایید نگاهی به ۵ دلیل بسیار مهم و خاص در خصوص بهینه سازی سایت بپردازیم و بیاموزیم که بهینه کردن وبسایت خود را به برنامه‌ای همیشگی تبدیل کنیم.

۱- سایت خود را برای مخاطبان خاص خود سودمند کنید.

بازاریابان گاهی اوقات احساس می‌کنند که اهدافشان با قوانین و طرز کار گوگل در یک جهت نیست. برای مثال آنها خیال می‌کنند که موتورهای جستجو نمی‌توانند بهترین مطالبشان را رتبه‌بندی کند و یا بعد از بروزرسانی الگوریتمی متوجه افت بزرگی در ترافیک خود می‌شوند؛ اما در واقعیت لازم است بدانید که اهداف شما و گوگل یکسان اند و به شرح زیر می‌باشند:

  • بهترین مطالب ممکن را به مخاطبان خود ارائه دهید.
  • تجربیات مثبت کاربر را در وبسایت بکار ببرید.
  • محتوایی که ارزش قابل توجهی دارد را اولویت بندی کنید.

هنگامی که شما فقط درحال تجزیه و تحلیل مشخصه‌های مخاطبان خاص خود هستید گوگل درحال تجزیه و تحلیل میلیون‌ها وب سایت است.

گوگل از بیش از ۲۰۰سیگنال رتبه‌بندی استفاده می‌کند تا تصمیم بگیرد کدام بخش از مطالب در صفحه ی اول نتایج موتور جستجو ظاهر شوند. این الگوریتم به علائمی توجه می‌کند که در آن اطلاعات مورد نظر جستجوگران را به آنها بدهد. هنگامی که روی سئو تمرکز می‌کنید کلیدواژهایی را که معنای اولیه و نهفته ی انها مقصود جستجو کنندگان هستند را انتخاب کنید. مطالبی را بنویسید که مردم دوست داشته باشند انها را بخوانند و همچنین از مناسب بودن توضیح متا برای کمک به گوگل در جهت درک بهتر محتوا اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد ویژه: خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

اگر وب سایت خود را برای افزایش نرخ تبدیل بهینه سازی می‌کنید، روی هدایت بازدید کنندگان به سمت یک هدف خاص، خواه عضویت در خبرنامه سایت شما باشد یا خرید یکی از محصولات ارائه شده تمرکز کنید. دقیقاً مانند گوگل، شما می‌خواهید دقیقاً همان چیزی را که کاربران می‌خواهند به آنها بدهید. دانستن چگونگی بهینه سازی وب سایت برای سئو و افزایش نرخ تبدیل به طور همزمان هر دو هدف را دنبال می‌کند و رابطه بهتری بین سایت و موتورهای جستجو ایجاد می کند.

رشد ترافیک ارگانیک

۲- ترافیک ارگانیک وب سایت را افزایش دهید

به طور متوسط کسب و کار ها حدودا ۱ درصد از درآمد کل خود را صرف تبلیغات می‌کنند. به عنوان مثال، اگر سالیانه درآمد کسب و کار شما یک میلیون دلار باشد، ممکن است حدودا ده هزار دلار برای تبلیغات هزینه کنید. اگر تازه کار هستید، ممکن است درصد کمی به نظر برسد اما به مرور افزایش خواهد یافت. برخی از مشاغل مانند خرده فروشی‌ها هزینه بیشتری را صرف تبلیغات می‌کنند؛ با این حال جذب ترافیک ارگانیک از طریق سئو رایگان است.

درست است که برای تبلیغات باید هزینه پرداخت کنید اما بهینه سازی صحیح و کارآمد که منجر به بالا رفتن نرخ کلیک و جستجو شود بسته به رقابت موجود نسبتا کم هزینه است و زمانی که درصد نتایج به دست آمده از میان جستجوگرانی که از طریق جستجوی ارگانیک به سایت شما می‌آیند و افرادی که از طریق تبلیغات پرداخت شده می‌آیند را مقایسه کنید متوجه تفاوت‌ها خواهید شد. معمولا نتایج حاصل شده از جستجوی ارگانیک نزدیک به ۱۵ درصد تحمین زده می‌شود در حالی که در تبلیغات پرداختی این میزان نزدیک به ۲ درصد است. برای رشد ترافیک ارگانیک وقت خود را غنیمت شمرده و در صورت لزوم سرمایه گذاری کنید. ممکن است به دست آوردن نتایج بیشتر طول بکشد، اما اثر آنها طولانی‌تر خواهد بود و همچنین منجر به تبدیل‌های بیشتر می‌شوند.

۳- با استفاده از ترافیک موجود سود کنید

هنگامی که افراد به وب سایت شما مراجعه می‌کنند قطعا شما نمی‌خواهید که فقط در آن چرخی بزنند و خارج شوند، در عوض می‌خواهید که تصویر ماندگاری در ذهنشان ایجاد کنید و آنها را ترغیب کنید که در آینده باز هم به وبسایت شما سر بزنند. یادگیری نحوه بهینه سازی وب سایت برای افزایش نرخ تبدیل نیاز به درک تجربه کاربران دارد. دریابید که بازدید کنندگان چگونه به سایت شما می‌آیند، آیا آنها وب سایت را تا انتها بررسی می‌کنند و یا اینکه چند بار روی CTAهای مدنظر کلیک می‌کنند.

اگر شخصی در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده باشد شما بعدا برای ارسال پیشنهادات و سایر موارد با آنها تماس بگیرید؛ همچنین می‌توانید بازدید کنندگان را به دنبال کردن صفحات اجتماعی خود، بازدید کردن از صفحات محصولاتتان و خواندن پست‌های وبلاگتان تشویق کنید. توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در ترافیک موجود به بهبود نرخ تبدیل شما کمک بسیار می‌کند زیرا درصد بیشتری از ترافیک ارگانیک شما تبدیل می‌شود. با استفاده از این روش شما پی می‌برید که مخاطبان شما چه عکس العملی خواهند داشت و چگونه می‌شود خدمات خود را با روشی جذاب به مخاطبان خود ارائه داد.

۴- بر روی افزایش نرخ تبدیل تمرکز کنید

هر کسی می‌تواند یک وب سایت ایجاد کند اما به مراتب کمتر کسی می تواند وب سایتی ایجاد کند که با اطمینان بتواند قادر به انجام تبدیلات باشد. از این گذشته نرخ متوسط تبدیل در کل مشاغل کمتر از ۲.۵ درصد است. شما میخواهید مخاطبانتان را با نرخ‌های بالاتر تبدیل کنید؟ برای اینکار شما باید مخاطبانتان را بیشتر بشناسید و آنچه را که لازم دارند و می‌خواهند به آنها ارائه دهید. شایان ذکر است که اگر تحقیقات لازم را انجام داده اید و داده ها را وارد سایت خود کردید، می‌توانید انتظار داشته باشید که نرخ تبدیل افزایش پیدا کند؛ زیرا افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند به سرعت چیزی را که نیاز دارند پیدا کرده و برای ارائه آن از برند شما قدردانی می‌کنند.

با این وجود، فراموش نکنید که سئو همیشه اول است و بدون ترافیک شما نمی‌توانید تبدیلی داشته باشید. به همین خاطر لازم است سایتی با محتوای با ارزش، مهم و مجذوب کننده ایجاد کنید و برای بازدید کنندگان وقت بگذارید.

ارائه انتظارات مشتری

۵- آنچه که کاربران نیاز دارند در اختیارشان قرار دهید

این سناریو را تصور کنید:

شما یک وب سایت فروش آنلاین کفش دارید. مشتری به دنبال کفشهایی است که مخصوص دویدن است و در گوگل بهترین کفش برای دوندگان را جستجو می‌کند. شما در وبلاگ خود مقاله‌ای طولانی و با مفهوم در خصوص کفش‌های مخصوص دویدن و همچنین برندهای پیشنهاد شده و انواع دونده‌ها نوشته‌اید، بازدید کننده مقاله را می‌خواند و در نهایت شما موفق به جذب یک مشتری شده اید که در واقع جذب نموداری از انواع برندها و آیتم‌های مورد نیاز خود شده است که توسط شما در وبسایت به اشتراگ گذاشته شده است.

پیشنهاد ویژه: خدمات دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها

چند روز بعد از جذب مشتری و ثبت کالای مورد نیاز کد تخفیفی را به همراه عکسی از کفش‌های سفارش داده شده برای مشتری ارسال کنید. با انجام این اقدام مشتری متوجه خواهد شد که شما هر چیزی را که او احتیاج دارد را فراهم کرده‌اید و همچنین استفاده از کد تخفیف باعث فروش فوری دیگر محصولات می‌شود. همانطور که مشاهده کردید سئو و بهینه سازی نرخ تبدیل دست به دست هم دادند. به این گونه که شما انتظارات مخاطبان خود را برآورده می‌کنید و به آنها کمک می‌کنید تا آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند و همین موارد سبب تضمین حفظ مشتری و افزایش مشتری‌های جدید می‌شود.

سئو میتواند بسیار پیچیده باشد، اما با دانستن اصول اولیه آن به راحتی می توانید انجام اقدامات اولیه، جمع آوری اطلاعات بیشتر و تحقیقات دقیق تر را شروع کنید. فراموش نکنید که محتوا را برای مخاطبان خود بنویسید اما اطمینان حاصل کنید که بهتر از دیگر رقبایتان است.

برای سئو داخلی و خارجی موارد جداگانه‌ای را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که سایت شما در دسکتاپ و موبایل به سرعت بارگیری می‌شود و تا حد امکان بک لینک جذب می‌کنید؛ سپس نحوه بهینه سازی وبسایت برای افزایش نرخ تبدیل را یاد بگیرید تا این همه ترافیک خوب را هدر ندهید. بر تجربه ی کاربر و الگوبرداری از طریق گزارش رفتار کاربر متمرکز شوید. با گذشت زمان متوجه افزایش ترافیک‌ و نرخ تبدیل بر اساس تلاش های خود خواهید شد. خیال نکنید که تلاش‌های شما فقط مربوط به آن لحظه می‌باشد، اگر همیشه محتوایی تازه، جدید و با مجذوب کننده بنویسید می‌توانید تا سالهای آینده نیز ترافیک جذب کنید و تبدیل ایجاد کنید.

سایار رایانه با بهره‌گیری از تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت سعی دارد تا شما عزیزان را در این زمینه یاری کند. شما می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *