رویکرد یکپارچه در بازاریابی

۶ ابزار و شیوه بازاریابی دیجیتال برای اثر بخشی به کمپین‌های تبلیغاتی

در طی یک دهه گذشته الگوی رفتاری خرید به طرز چشمگیری تغییر کرده است و اکنون تعداد بیشتری از مصرف‌کنندگان شروع کرده‌اند که خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. همین امر اثر بخشی و عملکرد فوق‌العاده استفاده از بازاریابی دیجیتال را نشان می‌دهد. تغییرات ایجاد شده در نحوه تصمیم گیری خریداران در خصوص خرید محصولات و خدمات، استفاده از بازاریابی دیجیتال را برای هر شغلی که درحال رقابت در بازار مدرن است، صرف نظر از اندازه یا نوع صنعت، ضروری کرده است. برای صاحبان مشاغل مهم است که بدانند بازاریابی دیجیتال چگونه کار می‌کند تا بتوانند از ابزارهای دیجیتالی و تاکتیک‌های مناسب برای دستیابی و جذب مخاطبان خود استفاده کنند. به همین دلیل ما این راهنمایی مفید در خصوص بازاریابی دیجیتال و همه عناصری که در جذب، تبدیل و لذت بردن مصرف کنندگان از خرید آنلاین تاثیر دارند را جمع آوری کرده‌ایم. در این مقاله ما همه چیز درمورد بازاریابی دیجیتال، چگونگی عملکرد آن و… را پوشش داده‌ایم تا بتوانید تصمیمات آگاهانه‌تری درباره کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود بگیرید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

قبل از آنکه به عملکرد و نحوه بکارگیری بازاریابی دیجیتال بپردازیم، لازم است دقیقا بدانیم که بازاریابی دیجیتال چیست. بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی رسانه‌ای دیجیتال نوعی تبلیغات است که امکان تبلیغ برندها و محصولات از طریق کانال‌های دیجیتال مانند رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، وب سایت‌ها و موارد دیگر را فراهم می‌کند. بیشتر مشاغل مخاطبینی را مدنظر دارند که سعی می‌کنند آنها را به دست بیاورند. بازاریابی دیجیتال با هدف کمک به مشاغل برای دستیابی به این مصرف کنندگان از طریق اینترنت و سایر راه‌های دیجیتالی دست بکار می‌شود. بازرایابی دیجیتال شامل انواع مختلف می‌شود که بازاریاب‌ها و شرکت‌ها از آنها استفاده می‌کنند تا پیام بازاریابی خود را به مخاطبان مورد نظر خود منتقل کنند. یک شرکت ممکن است علاوه بر وب‌سایت از تبلیغات کلیکی، تبلیغات نمایشی، بازاریابی ایمیلی، رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیگر نیز برای جذب و جلب توجه مصرف کنندگان خود استفاده کند. شایان ذکر است که بازاریابی دیجیتال برای مشاغل مدرن بسیار مهم است چراکه اینترنت نقش مهمی در نحوه تصمیم‌گیری مصرف کننده در خرید و فروش ایفا می‌کند. این امر باعث می‌شود تا مشاغل نه تنها به صورت آنلاین در بازار کار حضور داشته باشند بلکه تا حد امکان باعث شناخته و دیده شدن آنها می‌شود. امروزه استفاده از مدیران فروش و حضور فیزیکی در فروشگاه‌ها به منظور فروش بیشتر دیگر از بین رفته است. مصرف‌کنندگان برای به دست آوردن اطلاعات موردنیاز محصولی از اینترنت استفاده می‌کنند، تصمیم گیری کرده و اقدام به خرید آن می‌کنند بدون اینکه نیاز باشد از خانه بیرون بروند و در فروشگاهی حاضر شوند. همین جاست که بازاریابی دیجیتال وارد می‌شود. این روش تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا در هرکجای مسیر که قرار دارید، به مشتری و مخاطبین خاص خود دسترسی داشته باشید.

۶ نوع از بازاریابی دیجیتال و نحوه استفاده از آنها

همانطور که در بالا اشاره شد، برای صاحبان مشاغل مهم است که بدانند چگونه از بازاریابی دیجیتال استفاده کنند تا بتوانند تصمیمات هوشمندانه‌تری درباره کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود بگیرند. نکته اصلی درواقع درک نحوه عملکرد همه اینها، آشنایی با تمامی نوع‌های بازاریابی دیجیتال و شناخت چگونگی دستیابی به اهداف بازاریابی است. ما هر یک از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال را در ادامه به شما ارائه داده‌ایم و توضیح می‌دهیم چگونه می‌توانید از هرکدام برای تجارت خود بهره ببرید.

وب‌سایت مارکتینگ

۱- وب‌سایت مارکتینگ

از بسیاری جهات، وب سایت شرکت شما در واقع مرکز استراتژی بازاریابی دیجیتال است. وب سایت جایی است که بسیاری از مشتریانی که مورد هدف قرار گرفته‌اند، ابتدا از برند شما تاثیر می‌پذیرند. این جایی است که در نهایت راهنمایی و ارائه اطلاعات از محصولاتتان سبب تبدیل مخاطب به خریدار می‌شود. هدف از بازاریابی دیجیتال جذب، تعامل و تبدیل است. بسیاری از تاکتیک‌هایی که شما برای این کار استفاده خواهید کرد، در نهایت باعث می‌شوند مشتریان موردنظر شما به منظور کسب اطلاعات بیشتر یا خرید به وب سایت شما برگردند. گاهی وب سایت تنها شانس برند شما برای ایجاد اولین تصویر خوب در ذهن مصرف کنندگان در بازار کار است. به همین دلیل باید به چیدمان سایت خود و همچنین به رنگ‌ها و گرافیکی که در طراحی سایت خود استفاده می‌کنید توجه ویژه داشته باشید. در واقع، اگر مطالب و یا طراحی سایت شما جذاب و چشم‌نواز نباشد، ۳۸٪ از بازدیدکنندگان سایت شما را ترک خواهند کرد. با این حال، ظاهر سایت شما تنها چیزی نیست که حائز اهمیت است.

پیشنهاد: خدمات طراحی وب سایت برای کسب و کارها

از آنجا که وب سایت شما مرکز بسیاری از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شما می‌باشد، مهم است که برای افزایش نرخ تبدیل، طراحی سایت را بهبود ببخشید. این به معنای ایجاد سایتی است که به راحتی امکان جا‌به‌جایی و خواندن مطالب را دارد. و همچنین مصرف‌کنندگان بتوانند به راحتی از مرحله‌ای به مرحله بعد بروند و در نهایت به آسانی خرید خود را ثبت کنند. علاوه‌ بر این، فراموش نکنید که به بهینه‌سازی سایت برای کاربرانی که با استفاده از تلفن هوشمند از سایت شما دیدن می‌کنند نیز بپردازید.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو)

۲- بهینه سازی موتور جستجو (سئو)

بهینه‌سازی موتور جستجو نقش مهمی در نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید در عصر دیجیتال به مصرف‌کنندگان بیشتری دسترسی داشته باشید و آنها را به خریدار تبدیل کنید، باید با موتورهای جستجو شروع بکار کنید. اخیرا یک مطالعه تحقیقاتی نشان داد که ۷۱٪ از مصرف کنندگان سفر خرید خود  را بر روی موتورهای جستجو مانند گوگل شروع می‌کنند. اگر شما در حال انجام اقدامات صحیح برای بهبود سئو سایت خود نیستید، ممکن است یک فرصت عالی برای رسیدن به تعداد قابل توجهی از کاربران و نتایج فوق‌العاده را از دست بدهید. بهینه‌سازی موتور جستجو در واقع به معنای بهبود بخشیدن محتوای سایت است به گونه‌ای که برای موتورهای جستجو جذاب باشد. هدف نهایی این است که در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشید تا دیده شدن شما در بازار هدف بیشتر شود. هرچه در SERP رتبه بالاتری داشته باشید، ترافیک ارگانیک بیشتری می‌توانید به وب سایت خود جذب کنید.

پیشنهاد: خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

بهینه‌سازی موتورهای جستجو نه تنها ترافیک بیشتری را به وب سایت شما جذب می‌کند بلکه به شما این اطمینان را می‌دهد که هدف مورد نظرتان از کیفیت بالایی برخوردار است. هدف از بازاریابی دیجیتال جذب کسانی است که برای محصولات یا خدمات شما مناسب هستند و همانطور که قبل‌تر به آن اشاره شد، سئو نیز در انجام این کار نقش مهمی ایفا می‌کند. با تأکید بر کلمات کلیدی و مضامین مشخصی در محتوای خود، می‌توانید برای دستیابی به آن دسته از افرادی که احتمالاً علاقه‌مند به محصولات یا خدمات شما هستند، کار کنید. حال که می‌دانید بهینه‌سازی موتور جستجو برای به ثمر رسیدن تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما چقدر مهم است، ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید سایت و محتوا خود را برای بهترین نتیجه بهبود ببخشید.

بازاریابی محتوا

۳- بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک تاکتیک مهم دیگر است که نقش مهمی در نحوه عملکرد بازاریابی دیجیتال ایفا می‌کند. بازاریابی محتوا در واقع به این معناست که کسب و کار شما محتوایی مناسب و باکیفیت را تولید و منتشر می‌کند که آن محتوا توجه و اعتماد مخاطب هدف را به خوبی به خود جلب نماید. این دسته از محتوا می‌توانند برای اهداف مختلفی استفاده شوند. مانند ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک سایت و حفظ مشتری. مهم نیست از کدام تاکتیک‌ها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید. در نهایت برای پشتیبانی از این تاکتیک ها نیاز به ایجاد محتوا دارید. ایجاد محتوا می‌تواند به عنوان یک ایمیل تشکر از کسی که در لیست ایمیل شما مشترک است، بصورت کوتاه و ساده باشد. یا می‌تواند یک قطعه طولانی‌تر و دقیق‌تر مانند کتاب الکترونیکی باشد که اطلاعاتی درباره یکی از بزرگترین چالش‌هایی که مشتریان هدف شما با آن روبرو هستند، توصیف و ارائه دهد. در اینجا فقط چند نوع بازاریابی محتوا وجود دارد که می‌توانید برای پشتیبانی از اهداف کمپین بازاریابی دیجیتال خود ایجاد کنید:

 • صفحات وب سایت
 • پست‌های وبلاگ
 • پست‌های رسانه‌های اجتماعی
 • کتاب‌های الکترونیکی
 • مطالعات
 • بررسی محصولات
 • ویدئو
 • تصاویر
 • اینفوگرافیک
 • پادکست‌ها
 • محتوای تبلیغاتی

کلید تولید محتوای با کیفیت که کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شما را پشتیبانی می‌کند، انتخاب موضوعاتی است که بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار می‌گیرد. اگر قبلا به این مسئله توجه نکرده‌اید، حتماً تحقیقاتی در مورد مخاطبان مورد نظر انجام داده و حتی پرسونای مشتری ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان خود را به خوبی می‌شناسید و می‌توانید شناسایی کنید که در هر مرحله از خرید چه نوع محتوایی آنها را جذب و درگیر می‌کند.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

۴- بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

امروزه بیشتر برندها برای پشتیبانی از فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال خود و بازاریابی بیشتر وب‌سایت خود از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شامل تبلیغ محتوا و تعامل با مصرف‌کنندگان هدف در کانال‌های‌ رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و پینترست است. این روش در بازاریابی دیجیتال در جهت کمک به مشاغل در افزایش آگاهی از برند، تولید بیشتر و بهبود مشارکت مشتری استفاده می‌شود. یکی از بزرگترین جذابیت‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی این است که به مشاغل این امکان را می‌دهد تا به صورت آنلاین مخاطبان گسترده‌تری داشته باشند. به عنوان مثال، ۷۹٪ از کاربران اینترنت آمریکایی در فیسبوک فعال هستند. اگر تجارت شما سعی در دستیابی و درگیر کردن این مصرف کنندگان در پلتفرم‌های اجتماعی ندارد، مطمئناً یک فرصت مهم برای دستیابی به مخاطبین بیشتر را از دست می‌دهید. رسانه‌های اجتماعی نه تنها به تاکتیک‌های خاص خود عمل می‌کنند، بلکه می‌تواند از سایر تلاش‌ها و روش‌های بازاریابی دیجیتال شما نیز پشتیبانی کند.

حتما ببینید: خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

به عنوان مثال، اگر برند تجاری شما با نام خود یک کتاب الکترونیکی آموزنده را تولید می‌کند که در خصوص مشکلات خرید مخاطب هدف شما صحبت می‌کند، می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ کتاب الکترونیکی و هدایت ترافیک به صفحه لندینگ خود استفاده کنید. سپس می‌توانید بخش‌هایی از کتاب الکترونیکی را برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی آینده مجدداً به عنوان روشی به منظور ایجاد علاقه بیشتر مخاطبین به محتوا هدف گذاری کنید.

تبلیغات کلیکی (PPC)

۵- تبلیغات کلیکی (PPC)

اگرچه ممکن است هدف از استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد هرچه بیشتر ترافیک ارگانیک باشد، اما برندها نباید ارزش تبلیغات کلیکی (PPC) را نادیده بگیرند. تبلیغات کلیکی نوعی تبلیغات است که مستلزم پرداخت هزینه هر کلیک بر روی تبلیغ شما به ناشر تبلیغات است. Google Ads یکی از محبوب‌ترین و موثرترین انواع تبلیغات کلیکی است و به کسب و کار شما کمک می‌کند تا در صفحه اول نتایج موتور جستجو ظاهر شود. ممکن است بپرسید که چرا من وقتی در حال کار برای بهبود سئو سایت خود هستم، باید هزینه تبلیغات را بپردازم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، اگرچه بهینه سازی موتور جستجو مهم است، اما نتیجه‌گیری از این کار صرف زمان بسیار زیادی را می‌طلبد. اینجاست که تبلیغات کلیکی وارد کار می‌شود و ارزش آن را متوجه خواهید شد. تبلیغات PPC می‌تواند به شما کمک کند که نتایج را هرچه سریعتر ببینید. به این صورت که سایت شما را در بالای صفحه نتایج موتور جستجو  که مربوط به جستجوهای مشابه است، قرار می‌دهد. با قرار گرفتن در صفحه اول نتایج موتور جستجو، کسب و کار شما کاربران جدیدی به دست می‌آورد و جستجوگرها به احتمال زیاد سایت شما را پیدا و کلیک خواهند کرد. تبلیغات کلیکی نه تنها ترافیک بیشتری را به سایت شما جذب می‌کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند که از کیفیت عملکرد روش‌هایی که بکار گرفته‌اید، اطمینان حاصل کنید. کسانی که روی تبلیغات PPC شما کلیک می‌کنند، مشتریانی هستند که در جستجو موضوعاتی‌اند که بیشتر مربوط به محصولات یا خدمات شما است. این بدان معنی است که آنها به احتمال زیاد به برند شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید علاقه‌مند هستند.

ایمیل مارکتینگ

۶- ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از معماهایی است که چگونه در بازاریابی دیجیتال بکار گرفته و نتیجه می‌دهد. شرکت‌ها می‌توانند از ایمیل‌ برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده کنند. ایمیل‌های بازاریابی اغلب به عنوان راهی برای افزایش آگاهی از برند، ایجاد روابط در صنعت، ترویج رویدادها و به دست آوردن کلمه کلیدی که در تبلیغات ویژه مهم است استفاده می‌شود. محتوای ایمیل مارکتینگ شما در نهایت به اهداف کمپین شما بستگی دارد. در اینجا فقط چند نمونه از انواع محتوا بازاریابی ایمیلی که ممکن است برای پشتیبانی از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال مفید باشند، آورده شده است:

 • هنگامی که کاربران جدید در لیست ایمیل مارکتینگ شما جوین می‌شوند، یک ایمیل خوش آمدگویی ارسال کنید و به آنها بگویید که چه چیزی را می‌توانند از ایمیل‌های برند شما به دست آورند.
 • محتوای تبلیغاتی در مورد فروش‌ها و تخفیف‌های بعدی را مستقیم به صندوق ورودی ایمیل مصرف کننده ارسال کنید.
 • یک خبرنامه تهیه کنید که به صورت دوره ای برای مشترکین ارسال می‌شود تا آخرین مطالب و به روزرسانی‌های کسب و کار خود ارائه دهید.
 • ایمیل را پس از بارگیری مطالب در سایت خود ارسال کنید تا از آنها بخاطر علاقه شان تشکر کرده و حتی به ارائه مطالب مرتبط با محتوای دیگر بپردازید.
 • با توجه به تجربه خرید و کاربری مشتریان به آنها محصولات یا محتواهای دیگری را پیشنهاد کنید که فکر می‌کنید به آنها علاقه‌مند هستند.

توجه به این نکته مهم است که بازاریابی از طریق ایمیل عمدتاً نه تنها برای ایجاد مشتری جدید استفاده می‌شود، بلکه منجر به رشد و ترقی علاقه‌مندی‌های بیشتر نیز خواهد شد. از بازاریابی ایمیلی نیز می‌توانید بعنوان بخشی از کمپین‌های حفظ مشتری استفاده کنید. در حقیقت، ۸۰٪ از متخصصان خرده فروشی گزارش داده‌اند که بازاریابی از طریق ایمیل یکی از بهترین تاکتیک‌ها برای حفظ مشتری است. مانند سایر تاکتیک‌های ذکر شده در بالا، بازاریابی از طریق ایمیل به تنهایی استفاده نمی‌شود. مطمئناً شما می‌توانید یک خبرنامه ماهانه برای مشارکت و ایجاد برخی از فروش‌ها یا تخفیف‌های خاص از طریق ایمیل ایجاد کنید. با این حال، می‌توانید از مارکتینگ الکترونیکی به منظور پشتیبانی از برخی از تاکتیک‌های تبلیغات دیگر خود نیز مانند بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.  بازاریابی ایمیلی می تواند برای پشتیبانی از این کمپین‌های رقابتی رسانه‌های اجتماعی نیز استفاده شود. با اطلاع رسانی به مخاطبین خود که این مسابقه در حال وقوع است می‌توانید برای ورود افراد بیشتری به این مسابقه تلاش کنید. علاوه بر این، هر ایمیلی که برای هدایت مشتریان ارسال می‌کنید، می‌تواند شامل پیوند به صفحات رسانه‌های اجتماعی شما به عنوان راهی برای هدایت ترافیک بیشتر به سکو رقابت شما باشد.

رویکرد یکپارچه در بازاریابی

چرا استفاده از یک رویکرد یکپارچه در بازاریابی مهم است؟

درک چگونگی عملکرد بازاریابی دیجیتال فراتر از این است که فقط با هر یکی از تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال آشنا شوید. اکنون که می‌دانید هر کدام از این المان‌ها چیست و نقش هر یک از آنها را که در کمپین‌های بازاریابی ایفا می‌کنند، درک کرده‌اید، وقت آن است که بپرسید و بدانید چگونه این تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال می‌توانند با هم همکاری کنند تا اهداف کلی کمپین شما را پشتیبانی کنند. یکپارچگی بازاریابی چند کاناله رویکردی برای بازاریابی است که تمام تاکتیک‌های موجود در جعبه‌ ابزار بازاریابی دیجیتالی شما را در هم می‌آمیزد تا یک تجربه یکپارچه برای مخاطبان هدف شما ایجاد کند. با هماهنگی پیام‌های بازاریابی خود در سراسر پلتفرم‌های دیجیتال و استفاده از روش‌های مختلف به منظور پشتیبانی از هر کمپین متمرکز، می‌توانید پیام یکپارچه‌تر ایجاد کنید و موفقیت هر کمپین را بهبود ببخشید. بدین ترتیب تسلط کافی بر نحوه کار بازاریابی دیجیتال را نیز فرا خواهید گرفت. برای شروع ایجاد استراتژی یکپارچه بازاریابی دیجیتال، باید در نظر بگیرید که چگونه هر یک از کانال‌های دیجیتال می‌توانند با هم همکاری کنند تا به یک هدف مشترک برسند. به عنوان مثال، اگر هدف بازاریابی شما افزایش ترافیک به وب‌سایت خود باشد، ممکن است فقط چند روش در نظر بگیرید که تاکتیک‌های مختلف بازاریابی دیجیتال می توانند از بازاریابی وب سایت شما پشتیبانی کنند:

 • بازاریابی محتوایی که در سایت خود مانند صفحات سایت و پست‌های وبلاگ خود ایجاد می‌کنید به بهینه سازی موتور جستجو کمک می‌کند. بنابراین به شما این فرصت را می‌دهد تا ترافیک ارگانیک بیشتری به وب سایت خود جذب نمایید.
 • هنگامی که پیوندهایی با بخش هایی از مطالب را در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید برای جذب ترافیک بیشتر به سایت تلاش کنید. پیام‌های اجتماعی استراتژیک حتی می‌توانند به محض ورود کاربر به سایت، به تأثیرگذاری مستقیم تبدیل شوند.
 • با توسعه محتوای بازاریابی ایمیلی، می‌توانید روش‌های جدیدی برای هدایت مجدد مخاطبین به سایت خود بیابید. مانند استفاده از بازفراخوانی (CTA) در میانه متن و ایجاد لینک‌هایی که مربوط به لندینگ پیج‌های مشخصی می‌باشند. این عمل به شما کمک می‌کند تا کاربر را به مرحله بعدی سفر خرید راهنمایی و هدایت کنید.

این فقط یک نمونه از چگونگی عملکرد هر یک از روش‌های مختلف بازاریابی دیجیتال با هم است تا به شما در رسیدن به یکی از اهداف بازاریابی دیجیتال کمک کند. هنگامی که برای ساختن یک استراتژی یکپارچه بازاریابی تلاش می‌کنید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که پیام شما در بین تمامی پلتفرم‌ها یکسان است. اگر صفحات جدیدی برای سایت خود ایجاد می‌کنید یا چند پست توییتر را به اشتراک می‌گذارید، باید همگی با یکدیگر همخوانی و هماهنگی داشته باشند و در واقع با برند شما از نظر ظاهری و پیامی که منتقل می‌کند، سازگار باشند. این فرایند سبب ایجاد یک تجربه کاربری فوق‌العاده برای مشتری و دیگر مخاطبین خواهد شد. اکنون که می‌دانید بازاریابی دیجیتال چگونه عمل می‌کند و چرا یک استراتژی یکپارچه بازاریابی برای تجارت شما ضروری است، زمان آن رسیده که برنامه‌ریزی کنید تا کمپین بعدی بازاریابی دیجیتال خود را شروع کنید. برای کمک به شما در ایجاد کمپین‌های بازاریابی یکپارچه مؤثر که نتایج واقعی را به شما ارائه می‎دهند، تاکتیک‌های مختلف زیادی را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

مطمئن نیستید که برای برداشتن گام بعدی چه باید کرد؟ سایار رایانه با داشتن کادر تخصصی بازاریابی دیجیتال آماده است تا کسب و کار شما را در این مسیر همراهی کند. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *