استراتژی بازاریابی اینستاگرام

۸ نکته برای داشتن استراتژی موفق در بازاریابی اینستاگرام

استراتژی بازاریابی اینستاگرام به رشد بسیاری از مشاغل برای رسیدن به اهداف تجاری خود کمک کرده است. اینستاگرام تا به امروز یکی از محبوب‌ترین کانال‌های رسانه‌های اجتماعی بوده و همچنان درحال تغییر است. به همین خاطر پرداختن به آن امری ضروری محسوب می‌شود. اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در هر ماه، توجه جهان را به خود اختصاص داده است. با کانال‌های محبوب، تقاضا برای بازاریابی اینفلوئنسرها دوبرابر شده است. در این مقاله، ما چند نکته که به شما برای ایجاد یک استراتژی موفق بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ کمک بسیار می‌کند آموزش می‌دهیم.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام چیست؟

استراتژی بازاریابی اینستاگرام مجموعه‌ای از اهداف، اقدامات و فرآیندهای تعریف شده توسط مشاغل برای استفاده از اینستاگرام به عنوان کانالی در جهت دستیابی به بازاریابی خود و همچنین اهداف تجاری است. استراتژی بازاریابی اینستاگرام بخشی از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است که اهداف و فرایندی همسو دارند. دسترسی گسترده افراد از طریق رسانه‌های اجتماعی، پویایی بازاریابی برای مشاغل را به همراه داشته است. بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار در اینستاگرام فعالیت دارند و از آن برای تبلیغ برند، محصولات و خدمات خود و همچنین ارتباط با افراد استفاده می‌کنند. رقابت در این پلتفرم گسترده است و بازاریابان سعی می‌کنند با خلق مطالب خلاقانه تر، معتبرتر و قابل اعتماد تر رقبای خود را شکست دهند. برخی از اهداف مشترکی که بازاریابان می‌خواهند از طریق اینستاگرام به آنها دست یابند عبارتند از: ایجاد یک جامعه، افزایش آگاهی از برند، جذب مشتری بالقوه، امکان تبدیل و ارتقاء خدمات مشتری. یک راه ایده آل برای دستیابی به این اهداف، ایجاد پروفایل تجاری در اینستاگرام و ارسال مطالب مرتبط و جذاب در اینستاگرام خود، همچنین استوری گذاشتن برای جذب فالوور و درگیر کردن آنها از طریق لایک، کامنت، دایرکت دادن و یا لینک تماس است. اینستاگرام به عنوان یک رسانه اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصویر راه اندازی شد و اکنون برای بسیاری از مشاغل به عنوان منبع اصلی مشتریان و درآمد تبدیل شده است. با ایجاد یک استراتژی موثر و اجرای آن، اینستاگرام می‌تواند به شما برای ایجاد یک جامعه جذاب برای بهبود هویت برند، تعامل مخاطبان، افزایش مشتریان بالقوه و تبدیل کمک کند و همچنین برای رسیدن به این اهداف ضمانت دهد. اجازه دهید به چند نکته برتر استراتژی بازاریابی اینستاگرام که به شما کمک می‌کنند حداکثر بازده کسب و کار خود را از اینستاگرام بدست آورید بپردازیم.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

 ۸ نکته برتر استراتژی بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

اینستاگرام به مشاغل اجازه می‌دهد تا از طریق روش‌های ارگانیک و یا همچنین پرداختی پیش بروند. اما به اشتراک گذاشتن مطالب مرتبط، اصلی و جذاب مهمترین چیز در این بستر پویا است.

۱- بیوگرافی اینستاگرام خود را بهینه کنید

بیوگرافی اینستاگرام قسمتی کوچک در زیر نام کاربری پیج شماست که نام برند تجاریتان یا مطالبی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید را معرفی نمایید. این قسمت به طور کلی شامل نام تجاری، محصول یا خدمات شما، جزئیات پروفایل و اطلاعات تماس است. اینستاگرام همچنین به شما امکان می‌دهد URL خود را از وب سایت یا شرح بیوگرافی خود به اشتراک بگذارید. بیوگرافی اینستاگرام شما اولین چیزی است که کاربران هنگام ورود به پروفایل شما مشاهده می‌کنند. برای اینکه از جذب کاربران مطمئن شوید، باید بیوگرافیی جذاب و معقولی را ارائه دهید. در قسمت بیوگرافی، حتما توضیحی مختصر و مفید درمورد برند تجاری یا محصولات خود درج کنید. همچنین، یک یا دو خط را در مورد مطالبی که قصد دارید در صفحه خود به اشتراک بگذارید را نیز بنویسید. برای اینکه پروفایل شما قابل رویت‌تر و سرگرم‌ کننده‌تر باشد، از ایموجی‌های مربوط با محتوا و برند تجاریتان استفاده کنید. می‌توانید به صورت جداگانه از URL اصلی خود، یک هشتگ و لینکی در بیوگرافی اضافه کنید تا بتوانید به صفحه دیگری در رسانه‌های اجتماعی پیوند داده شوید. اما به یاد داشته باشید، اگر لینکی که در بیو قرار می‌دهید یک URL اصلی نباشد، قابل استفاده نخواهید بود و نمی‌شود روی آن‌ کلیک کرد. در آخر، یک URL مربوطه را اضافه کنید که می‌خواهید ترافیک را به سمت آن سوق دهید. این صفحه می‌تواند صفحه اصلی وب سایت شما، صفحه لندینگ یا صفحه نمایش محصول شما باشد. همچنین، برای تجزیه و تحلیل میزان ترافیک در صفحه اینستاگرام خود، از لینک قابل پیگیری استفاده کنید.

حتما ببینید: خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

مثال: به این بیو که توسط luxy hair تهیه شده دقت کنید، این بیو با استفاده از تمام روش‌هایی که در بالا ذکر شده بهینه شده است.

بیوگرافی اینستاگرام

 

 

۲- یک تقویم محتوا برای اینستاگرام ایجاد کنید

یک قدم مهم در جهت به دست آوردن حداکثر بازده از اینستاگرام برای انتشار مطالب است. از این رو، داشتن یک تقویم محتوا به بازاریابان کمک می‌کند تا برنامه انتشار محتوا خود را در مسیر درستی نگه دارند. این برنامه به آنها امکان می‌دهد تا برنامه ریزی هدفمندی داشته باشند و هنگامی که مخاطبان آنها بیشترین فعالیت را دارند، روند انتشار آن را به صورت خودکار تنظیم کنند. تقویم محتوا اینستاگرام شما باید زمینه‌های اصلی نوع محتوا، کپشن‌ها، هشتگ‌ها، پیوند گرافیکی یا ویدیو و روز، تاریخ و زمان انتشار را داشته باشد. حداقل دو هفته قبل از موعد انتشار مطالب خود را برنامه‌ریزی کرده تا بتوانید تقویم خود را برای تغییرات موردنیاز منعطف نگه دارید. برای درگیر و نگه داشتن مخاطبان خود از ترکیب مناسب انواع محتوا و قالب‌ها در تقویم خود مانند تصاویر، فیلم‌ها، متن‌های گرافیکی، نقل قول‌ها، الگوهای رفتاری و اینفوگرافی استفاده کنید. تقویم محتوا همچنین در صورت تمایل به انتشار مجدد مطالب قبلی خود به شما کمک می‌کند تا به راحتی به پست‌هایی که بالاترین بازخورد را داشته‌اند دسترسی پیدا کنید.

۳- از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

استفاده از هشتگ در اینستاگرام بسیار مهم است. چراکه با استفاده از هشتگی که انتخاب کرده‌اید، اینستاگرام به کاربر این امکان را می‌دهد به راحتی صفحه لندینگ شما را پیدا کند. کاربران همچنین می‌توانند مانند پیج‌های اینستاگرام این هشتگ ها را دنبال کنند و درنهایت محتوا منتشر شده با استفاده از این هشتگ‌ها در بستر اینستاگرام دنبال‌کنندگان ظاهر می‌شود. الگوریتم‌های اینستاگرام از هشتگ برای ارائه پیشنهادات به کاربران یا کمک به کشف پروفایل‌های موردعلاقه استفاده می‌کنند. طبق گفته های Sprout Social، پست‌های اینستاگرامی که از هشتگ استفاده می‌کنند در مقایسه با مواردی که فاقد آن هستند، ۱۲.۶ درصد افزایش تعامل را به دست می‌آورند. به همین دلیل برای پروفایل‌های تجاری در اینستاگرام استفاده از هشتگ بسیار مهم است. هشتگ‌ها در کپشن‌های اینستاگرام مشابه توییتر، فیس بوک، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند. با افزایش رقابت بازاریابان اینستاگرام، هشتگ‌ها نیز رقابتی‌تر از قبل شد‌ه‌اند. اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا از هر هشتگ در هر کپشن استفاده کنید. و اگرچه استفاده از همه هشتگ‌های مربوط به تجارت شما وسوسه کننده است، اما باید استراتژی اینستاگرام خود را در دست داشته باشید تا بهترین نتیجه را از هشتگ داشته باشید.

حتما بخوانید: ۱۴ نکته برای افزایش فروش و جذب کاربران در اینستاگرام

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که تعداد مطلوب هشتگ برای استفاده در کپشن در هر پست ۱۱ باشد. همچنین از هشتگ‌هایی که بیش از حد پرطرفداراند مانند # تناسب اندام، # سلامتی، # مشاغل و # نشانه گذاری خودداری کنید. یک استراتژی هشتگ ایجاد کنید که ترکیبی متعادل از هشتگ‌های بسیار محبوب، هشتگ‌های مربوط به صنعت، هشتگ‌های خود ساخته و هشتگ‌های با حجم جستجوی کم باشد. شما می‌توانید از ابزارهای آنلاین مانند All Hashtag و Ingramer استفاده کنید که به شما کمک می‌کند بر اساس صنعت، محصول یا خدمات خود هشتگ‌های مربوطه را تولید کنید. همچنین می‌توانید فالورهای خود را به استفاده از هشتگ‌های ایجاد شده خود به منظور ایجاد تعامل تشویق کنید و ارتقا دهید.

هشتگ‌های مرتبط

۴- قدرت نفوذ استوری اینستاگرام را از یاد نبرید

با توجه به ویژگی‌های فوق‌العاده استوری‌های اینستاگرام، یکی از بالاترین تعامل‌ها در تمامی پلتفرم‌های اجتماعی را از آن خود کرده است. استوری یک ابزار قدرتمند برای برند‌ها است که فقط در چند ثانیه مخاطبان خود را به هم متصل و کانکت کرده، تأثیر گذاشته و ذهن آنها را درگیر می‌کند. استوری اینستاگرام می‌تواند یک کلیپ ویدیویی کوتاه یا تصویری با gifs، پیوند و یا متنی باشد که طرفداران شما می‌توانند طی ۲۴ ساعت مستقیماً از قسمت بالا برنامه خود مشاهده کنند. می‌توانید برای تبلیغ مطالب خود از استوری‌های اینستاگرام نیز استفاده کنید و از طرق مختلف با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک پیش نمایش از پست جدید اینستاگرام یا محصولات دارای ویژگی را با پیوند به محتوا واقعی به اشتراک بگذارید. از طریق استوری همچنین می‌توانید از فالوورهای خود با استفاده از قابلیت‌های متعدد استوری، سوال بپرسید و یا گپ بزنید. این سؤالات در پیام‌های اینستاگرام شما منعکس می‌شوند و می‌توانید پاسخ‌های خود را در مورد این استوری به اشتراک بگذارید. به این صورت که می‌تواند به عنوان سؤالات متداول برای دیگران که تازه وارد هستند به عنوان سوالات متداول از پیج شما، آنها را مشاهده نمایند. همچنین می‌توانید نظرسنجی در مورد اینستاگرام خود برگزار کنید تا جذابیت و هیجان مخاطبان را برای راه اندازی نظرسنجی‌های بعدی خود افزایش دهید. بعلاوه، می‌توانید یک سری از بخش‌های محتوا را در استوری‌های اینستاگرام خود با یک مضمون یا متنی کوتاه در استوری منتشر کنید تا توجه کاربران را بیشتر جلب کنید.

پیشنهاد: خدمات دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها

از استیکرها، باکس‌های سوال، کپشن‌ها، هشتگ‌ها، فیلترها و شکلک‌های موجود در استوری‌های خود استفاده کنید تا جذاب تر و چشمگیرتر شوید. یکی دیگر از راه‌های عالی استفاده از ویژگی‌های متعدد استوری، برجسته‌سازی استوری‌ها با استفاده از هایلایت کردن آنها است که در صفحه پروفایل شما در اینستاگرام منعکس خواهد شد. این به بازدید کنندگان جدید کمک می‌کند تا استوری‌های گذشته شما را به طور نامحدود مشاهده کنند.

۵- استفاده از IGTV را نیز امتحان کنید

IGTV یک برنامه ویدیویی مستقل است که توسط اینستاگرام ساخته شده است و همچنین به عنوان یک ویژگی در برنامه اینستاگرام عمل می‌کند. IGTV    به کاربران امکان می‌دهد فیلم‌هایی محدود بین ۱۵ ثانیه تا ۱۰ دقیقه را به اشتراک بگذارند. محدودیت برای کاربرانی که پیجشان از کیفیت بالایی برخوردار است تا ۶۰ دقیقه می‌رسد. IGTV یک بستر عالی برای برند‌ها است که بتواند محتوا ویدیو را طولانی‌تر از حد تعیین شده توسط اینستاگرام کنند. برندها از جهات مختلفی از ویژگی‌های IGTV استفاده می‌کنند و می‌توانید از استفاده آنها در اجرا استراتژی خود الهام بگیرید. برای مثال: ایجاد آموزش‌های ویدئویی از ویژگی‌های محصول، ساخت پادکست ویدئویی از مسائلی که در شروع کار با آنها برخورد کرده‌اید، میزبانی جلسه پرسش و پاسخ با فالورهای خود و یا به اشتراک گذاری مطالب تولید شده توسط کاربر در نمایه شخصی شما به ایجاد اعتماد و تعامل در صفحه شما کمک خواهد کرد. ویدئو همچنان به عنوان محتوا شماره یک با نرخ تبدیل بالا شناخته شده است. به همین دلیل برای به اشتراک گذاشتن فیلم‌های خود به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام باید استفاده از IGTV را در نظر بگیرید. IGTV همچنین یک روش عالی برای ارتقا استراتژی بازاریابی محتوای شما در سال ۲۰۲۰ است.

 اینستاگرامIGTV

۶- به اینفلوئنسرها اجازه دهید در صفحه شما حضور داشته باشند

اینفلوئنسرهای اینستاگرام کاربرانی هستند که با به اشتراک گذاشتن مطالب مرتبط که موردعلاقه مخاطبین خود نیز هستند، جامعه‌ای کوچک و قابل اعتماد را در پلتفرم‌های اجتماعی ایجاد کرده‌اند. آنها می‌توانند بر تصمیم مخاطبان خود درباره ایده، محصول یا برند موجود در زندگی خود تأثیر بگذارند. بازاریابی اینفلوئنسرها در اینستاگرام یک الگو بازاریابی بسیار جذاب است که به طور فزاینده‌ای توسط برندها مورد استفاده قرار می‌گیرد تا گروه‌هایی از کاربران را هدف قرار دهند که مخاطبان ایده‌آل آنها هستند. برندها به طور فزاینده‌ای در کمپین‌های اینفلوئنسرها در اینستاگرام سرمایه گذاری می‌کنند.

۵- با استفاده از تبلیغات اینستاگرام بازار عرضه خود را گسترش دهید

تعامل ارگانیک در اینستاگرام با بیش از ۲۵ میلیون پروفایل تجاری فعال بر روی این پلتفرم حتی رقابتی‌تر از قبل شده است. در این سناریو، همیشه ایده خوبی است که برای افزایش فالورها، تعامل و تبدیل از طریق تبلیغات اینستاگرام، از تبلیغات پولی کمک بگیرید. تبلیغات اینستاگرام یک پلتفرم تبلیغاتی مانند هر بستر تبلیغی دیگر است که راه حل‌های تبلیغاتی را برای به ثمر رسیدن تبلیغاتی هدفمند ارائه می‌دهد. این بخش مخاطبان را براساس علاقه، رفتار کاربری و تعامل افراد ارائه می‌دهد. قالب‌های مختلف تبلیغاتی برای انتخاب از جمله استوری تبلیغاتی، تصاویر تبلیغاتی، ویدیو تبلیغاتی هستند. شایان ذکر است، هزینه متوسط ​​ تبلیغات در اینستاگرام برای هر کلیک ۰.۷۰ دلار به ۰.۸۰ دلار است و بر اساس نیازهای تبلیغاتی منحصر به فرد شما متفاوت است. شما می‌توانید با استفاده از ابزار تبلیغات مانند فیس بوک و دیگر پلتفرم‌ها تبلیغات اینستاگرام خود را اجرا کنید. تبلیغات اینستاگرام روشی مؤثر برای به دست آوردن بیشترین نتیجه از اینستاگرام شماست.

حتما ببینید: ۱۷ نکته ارزشمند برای جذب مخاطب در اینستاگرام

۷- از لایو اینستاگرام استفاده کنید

لایو اینستاگرام یک ویژگی در استوری‌های اینستاگرام است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا فیلم‌های خود را به صورت زنده پخش کنند تا با استفاده از  تبلیغ و یا رویداد در زمان واقعی با مخاطبان خود درگیر شوند. این اجازه می‌دهد تا به صورت زنده با مخاطب تعامل داشته باشید و همچنین مخاطب قادر باشد که نظرات خود را به صورت همزمان با استفاده از ایموجی‌ها به شما ارسال کنند. همچنین می‌توانید جلسات پرسش و پاسخ را با مخاطبان خود در لایو اینستاگرام برگزار کنید. مزیت اینستاگرام لایو این است که تعامل خوبی را ارائه می‌دهد و کاربران دیدگاه بی نظیری از دنیا تجاری شما می‌گیرند. همچنین می‌توانید فیلم‌های پخش شده خود را ذخیره کرده و آنها را به عنوان پست به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید آنها را ویرایش و طولانی کنید تا جزئیات بیشتری را که ممکن است هنگام لایو از دست داده باشید به اشتراک بگذارید.

۸- به نظرات و کامنت‌ها پاسخ دهید

نکته اصلی ایجاد یک جامعه تعاملی ایجاد تعامل در آن و اطمینان از برقراری ارتباط با دنبال‌کنندگان است. پیام های مستقیم (DM) بهترین راه برای ارتباط شما و کاربران است. اطمینان حاصل کنید که DM های شما روشن است و از همه کاربران اعلان دریافت می‌کنید. پاسخ به تمام پیام‌ها ممکن است منجر به تعامل بشتر آنها با شما شود. این همچنین می‌تواند یک راه عالی برای جمع‌آوری شناسه‌های ایمیل و اضافه کردن آنها به پایگاه داده خود باشد تا در صورت لزوم ایمیل‌های سفارشی ارسال کنید. همچنین می‌توانید با تنظیم پاسخ‌های سفارشی در نمایه خود، پاسخ ها را به صورت خودکار برای فالوورهای خود ارسال کنید. مراقب باشید به هر کامنت مربوط به پست‌های خود نیز پاسخ دهید. مکالمه را ادامه دهید و سعی کنید از طریق نظرات افراد را به برند و شخصیت رفتاری خود جذب کنید. همچنین می‌توانید در کامنت‌هایی که کاربران در آن دوستان خود را تگ می‌کنند وارد شوید و یک پیشنهاد ویژه برای حداکثر تبدیل‌ها ارائه دهید.

ما در سایار رایانه با بهره‌گیری از تیم تخصصی دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا آماده‌ایم تا شما را در زمینه بازاریابی اینستاگرام راهنمایی کنیم، همین حالا با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *