باریابی اینستاگرام

۱۰ نکته قدرتمند و کاربردی در زمینه بازاریابی اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یک فرصت عالی برای برندها و بازایاب‌ها به حساب می‌آید، به دلیل توجه همگانی به اینستاگرام و هجوم تعداد بسیار زیادی از برندها و بازاریاب‌ها به آن، رقابت تجاری در آن نیز سطح بسیار بالایی دارد. جالب است بدانید که از زمان راه‌اندازی اینستاگرام، این پلت‌فرم به بزرگترین فضا برای به اشتراک‌ گذاری عکس‌ها تبدیل شده است. تا حدی که بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر ماهانه در اینستاگرام فعال هستند و روزانه بیش از ۶۰ میلیون عکس ارسال می‌شود و روزانه ۱.۶ میلیارد لایک داده می‌شود. افراد تاثیرگذار زیادی در این شبکه وجود دارند که به واسطه دنبال‌ کننده‌های بسیار و یا تعداد بالای فالوورها، تبدیل به یک برند شده‌اند. برای بازاریابی در اینستاگرام شما باید محتوایی ارسال کنید که از یک طرف هدف و موردعلاقه مخاطبین باشد و از طرف دیگر این محتواها از نظر مخاطبین کسل کننده نباشد.

پیشنهاد مشاهده : چگونه یک محتوای با کیفیت تولید کنیم

باتوجه به این نکته که اکنون سهم ۱۵درصدی اینستاگرام از درآمد تبلیغاتی فیس‎بوک است و براساس پیش بینی‌ها این سهم تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۷۰درصد خواهد رسید؛ ما نیازمند تکنیک‌های کاربردی در زمینه جلب نظر کاربران این اپلیکیشن هستیم. هدف اصلی مقاله کنونی بررسی ۱۰ تکنیک تاثیرگذار در بازاریابی اینستاگرام است، آن را بخوانید و با افرادی که نیاز دارند به اشتراک بگذارید.

۱.پروفایل خود را تجاری کنید

داشتن یک پروفایل تجاری قدم اول است. پیش از فکر کردن و برنامه‌ریزی برای بازاریابی اینستاگرام، باید به داشتن یک پروفایل تجاری اقدام کنید. حتی می‌توان به راحتی پروفایل فعلی را به یک حساب تجاری تبدیل کرد.

اکانت تجاری و بازاریابی اینستاگرام

 

برای شروع کار، کافی است به تنظیمات خود بروید و روی Switch to Profile Business کلیک کنید. داشتن یک حساب تجاری در اینستاگرام، فواید بارز و آشکاری دارد. بعنوان مثال فالوورها می‌توانند به راحتی از طریق کلیک بر روی دکمه تماس، از صفحه اینستاگرام با شما تماس بگیرند؛ این چیزی مانند تماس از طریق وب سایت است. هم چنین صفحه تجاری شرایطی را فراهم می‌کند که بتوانید بدون نیاز به استفاده از ابزارهای تبلیغاتی فیس‌بوک، تبلیغات اینستاگرام را ایجاد و منتشر کنید و یا می‌توانید به ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام موسوم به Insights دسترسی داشته باشید. این ابزار آماری را در مورد فعالیت‌ها و دنبال‌کنندگان به شما ارائه می‌دهند. از این قسمت می‌توانید برخی اطلاعات عمومی در مورد افرادی که با پیج شما تعامل داشته‌اند مانند تعداد افزایش فالوورها در هفته گذشته را مشاهده نمایید و محتوای قرارداده شده را تجزیه و تحلیل کنید تا سریعتر به فرد موفقی در زمینه بازاریابی اینستاگرام تبدیل شوید.

۲. موفقیت در بازاریابی اینستاگرام با استفاده از ابزارهای رایگان آن

 

پروفایل های تجاری در اینستاگرام تفاوت چندانی با پروفایل های تجاری Facebook ندارند. از طریق Insights، می‌توانید آمار تعداد دفعاتی که پست شما دیده شده(Impressions) و یا تعداد اکانت‌هایی که پست شما را دیده‌اند(Reach) را به دست آورید. حتی می‌توانید اطلاعات علاقه‌مندان بیزینس خود را از جمله اطلاعات مربوط به سن، جنسیت،شهرهایی که از آن به شما متصل هستند و حتی ساعاتی که بیشتر در این شبکه آنلاین هستند، را بدست آورید. آیا این به معنی بهترین فرصت برای شناخت بیشتر مخاطب و تجزیه و تحلیل سلیقه فالوورها نیست؟

ابزار رایگان

 

این تجزیه تحلیل‌ها فقط به صورت کلی نیست بلکه شما می‌توانید بازخورد ویژه پست‌های این هفته را دریافت کنید تا تشخیص دهید پست‌های برتر شما چه بوده است. در این صورت می‌توانید با آنالیز هفتگی به نقاط ضعف و قوت بیزینس خود پی ببرید. این ابزار رایگان، ارزان قیمت است زیرا می‌توانید از آنها برای درک دقیق نحوه تعامل کاربران با محتوای خود استفاده کنید. هرچه بیشتر درباره نحوه تعامل کاربران با پست‌های خود آگاهی داشته باشید، می‌توانید محتوای خود را برای تعامل بیشتر تقویت کنید. یک دسته از پست‌هایی که تقریبا همیشه مورد توجه قرار می‌گیرند، تیزرهای معرفی محصول هستند.

۳. پست‌های منظمی ارسال کنید تا (به آرامی) مردم را ترغیب به خرید کنید

آیا فکر می‌کنید ممکن است فقط با ارسال پست‌های مربوط به معرفی محصول در اینستاگرام، محصولات یا خدمات بیشتری فروخت؟ خوب، می‌توانید! چون بازاریابی اینستاگرام روشی عالی برای تبلیغ محصولات و خدمات شما است و چنانچه کارت‌های خود را به درستی بازی کردید، کاربران را اذیت نمی‌کنید یا آنها را از تبلیغ بیزار نمی‌کنید. اگر خیلی فشار بیاورید، دنبال کنندگان مانند مگس‌های ترسیده یکدفعه پخش می‌شوند، اما پست‌های تبلیغات محصول، روشی ساده برای صحبت در مورد محصول شما و افزایش هیجان است بدون اینکه بخواهید خیلی تلاش کنید. در اینجا دو پست از صفحه اینستاگرام Gilt Man وجود دارد که به طور مستقیم سعی در فروش محصول نمی‌کنند، اما یک برنامه تخفیف مناسب را معرفی می‌کنند.

تبلیغات محصول

 

این برند در حالی که عکس برخی از محصولات را برای خرید در اختیار شما قرار می‌دهد، تخفیف ۷۰٪  را به شما نشان می‌دهد؛ در نتیجه پست‌ها هر کدام هزاران لایک دریافت می‌کنند که در دنیای تبلیغات بسیار ارزشمند است. باید بدانید که وقتی مردم را در مورد محصولاتی که به آنها علاقه‌مند هستند، تحت فشار نگذارید و آنها را به سمت خرید هر چیزی سوق ندهید، اعتماد می‌کنند و ممکن است حتی چیزی بخرند، یا حداقل با پسندیدن، اظهار نظر در مورد آن و یا به اشتراک گذاشتن آن با یک دوست، با پست شما درگیر می‌شوند. بنابراین از ارسال محتوایی شامل عکس محصول نترسید. فقط این کار را سنجیده انجام دهید.

پیشنهاد مشاهده : بازاریابی شبکه های اجتماعی

۴. از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام استفاده کنید(sponsored ads)

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام نوعی از تبلیغات در بازاریابی اینستاگرام است که فیس‌بوک، کمپانی اصلی اینستاگرام، برای شما انجام می‌دهد. این دسترسی ساده و اولیه‌ای است که به‌وسیله آن می‌توانید محتوا را در بین کاربران اینستاگرام پخش کنید. در این صورت آن دسته از کاربران اینستاگرام که تابه‌حال شما را ندیده‌اند، تبلیغ شما را در صفحه Home یا در میان استوری‌های دیگر می‌بینند. در تبلیغات اینستاگرام می‌توانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین امکان بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت‌نام، مراجعه به کانال تلگرام و… به‌راحتی برای کاربران فراهم می‌شود. لازم به ذکر است که این روش در حال حاضر در ایران امکان‌‍‌پذیر نیست ولی آشنایی با این روش دید شما را بازتر می‌کند.

۵. استوری‌های اینستاگرام برای کمک به تقویت روند بازاریابی اینستاگرام

اگر می‌خواهید محتوای متنوع و جذاب تولید کنید، Instagram Stories برای کمک به شما ساخته شده است. استوری با پست‌های معمولی اینستاگرام متفاوت است زیرا آنها فقط تا ۲۴ ساعت و به شکل اسلاید نمایش داده می‌شوند. اما Story‌ها توان ذخیره شدن دارند و بعداً مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند. این ویژگی بسیار شبیه Snapchat Stories است. استوری اینستاگرام به جای اینکه در صفحه اصلی ظاهر شود، در یک منطقه کوچک ظاهر می‌شود.

استفاده از استوری

 

فواید استوری‌های اینستاگرام بی‌پایان است. برندها می‌توانند از پشت صحنه پست‌های خود بعنوان استوری استفاده کنند که ممکن است به اندازه پست‌های معمولی با کیفیت نباشد. اینستاگرام انواع مختلف محتوا را در ویژگی Stories مانند عکس‌ها، فیلم کوتاه‌، پخش مجدد فیلم‌، فیلم زنده یا بومرنگ‌ها آسان می‌کند. همچنین می‌توانید حساب‌های دیگری را در Stories برچسب گذاری کنید، اگر با یک کاربر یا پیج تأثیرگذار دیگر همکاری می‌کنید، عالی است.

۶. بازاریابی اینستاگرام و لزوم داشتن شریک تأثیرگذار برای دسترسی بیشتر

اگر می‌خواهید مشتریان بالقوه در اینستاگرام داشته باشید، سریعترین راه برای انجام این کار، کمک گرفتن از تأثیرگذارانی است که مخاطبان زیادی دارند. مثلا تعداد بیشتری از افراد همانند کسانی خوراکی می‌خورند و خدمات یا محصولاتی را خریداری می‌کنند که به آنها اعتماد دارند، پس اگر افرادی را می‌شناسید که با محتوای خود اطمینان مخاطبین را جلب کرده‌اند و محصول یا خدمات شما به مطالب ایشان مربوط می‌شود؛ فرصت را از دست ندهید و قبل از رقبا وارد عمل شوید. اولین قدم تلاش و شناسایی چند فرد یا پیج تاثیرگذار است که مخاطبانشان برای بازاریابی محصول یا خدمات شما در اینستاگرام کارایی دارد. بعنوان مثال یک برند فروش پتو بنام Gravity Blankets با تعداد فالوور کمتر از ۱۰،۰۰۰ از  influencer Jessi Smiles معروف، برای تبلیغ محصول خود در صفحه اینستاگرام استفاده کرده است. همانطور که می‌بینید این پست هزاران لایک خورده است.

شریک تاثیرگذار در بازاریابی ایستاگرام

 

این به معنی یک ترفند هوشمندانه در بازاریابی اینستاگرام است. تصور کنید این برند فقط از طریق یک پست خود را در معرض هزاران مشتری بالقوه و فالوور جدید قرار می‌دهد. این عمل علاوه بر دستاوردهای کوتاه مدت و فروش مستقیم، فواید بلندمدت نیز دارد. پس از ارتباط با هر فرد تاثیرگذار، با به دست آوردن مخاطبان جدید، یک آگاهی ماندگار از برند ایجاد خواهد شد و اگر همه مسیر را به درستی طی کرده باشید می‌توانید با تاثیرگذاران بهتری نیز همکاری کنید تا لایک‌های بیشتری به دست آورید. مانند تصویر زیر که نشان می‌دهد کوکاکولا با انتشار یک پست از سلنا گومز میلیون ها لایک جمع آوری کرده است.

 

پارتنر در اینستاگرام

۷. جمع آوری عکس‌های ارسالی توسط مشتریان

تلاش و سخت کوشی لازمه موفقیت یک بازایاب اینستاگرام است. بدون تلاش قطعا محتوای خوبی ایجاد نمی‌شود. یکی از راه‌های ایجاد محتوای خوب جمع‌آوری عکس‌هایی است که کاربران ارسال می‌کنند. شما مخاطبانی دارید که ممکن است تعداد آنها صدها یا هزاران نفر باشد. مهم تعداد کم یا زیاد آنها نیست. مهم این است که از همین مخاطبان برای تولید محتوای خود کمک بگیرید. حتی ممکن است به دلیل معتبر بودن این پست‌ها، علاقه مندان شما بیشتر از محتوای تولید شده توسط کاربر لذت ببرند. چه چیزی لذت‌بخش‌تر از اینکه بازاریابی اینستاگرام شما توسط مخاطبان و مشتریان خود شما صورت پذیرد؟ برای درک بیشتر موضوع به تصویر زیر توجه کنید.

عکس های دریافتی از کاربران

در اینجا لوازم آرایشی MAC عکسی که یکی از کاربران آنها منتشر کرده است را به صفحه اینستاگرام خود اضافه کرده‌ است. توجه کنید که چگونه از هشتگ #regram استفاده کرده‌اند و کاربر را در تصویر نشان داده‌اند. می‌توانید جهت ترغیب کاربران به ایجاد محتوای خوب و جذاب برای شما از راهکارهایی مثل برگزاری مسابقه و یا پرداخت تخفیف استفاده کنید.

۸. با هشتگ برند تعاملی همراه شوید

اگر در بازاریابی اینستاگرام به دنبال ایجاد تعامل فوری هستید، هشتگ‌های تعاملی راهی عالی برای بدست آوردن آن هستند. مثلا رد بول با استفاده از #itgivesyouwings رکورد تعداد پست های ارسالی بیش از ۲۹۹،۶۱۲ را دارد. با این روش کاربران سریعتر شما را پیدا می‌کنند. و به شما امکان جستجوی تصاویری را می‌دهد که ممکن است بخواهید مجددا در صفحه اینستاگرام خود داشته باشید. ایجاد هشتگ در واقع تبلیغات رایگان است. هر بار که شخصی با استفاده از هشتگ عکسی ارسال می‌کند، برند شما را در مقابل دنبال‌کنندگان خود تبلیغ می‌کند. اگر برای برند خود شعار یا آرم مخصوص دارید، هشتگ را مناسب با آن درنظر بگیرید.

هشتگ تعاملی برند 

۹. در زمان‌های مناسب پست کنید ولی بیش از حد پست نکنید

ممکن است به دلیل علاقه خود به دیده شدن ممتد، پست‌های بسیار و پی در پی ارسال کنید. ولی این راه درستی نیست و ارسال بیش از حد، خستگی فالوورهای شما را به دنبال خواهد داشت. برای نمونه زمان مناسب برای انتشار پست، روزهای اوج و ساعاتی است که اکثر طرفداران شما آنلاین هستند. مثلا از نظر simply measured، مناسبترین روز برای ارسال در اینستاگرام دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها است، درحالی که بدترین روز چهارشنبه‌ها و یکشنبه‌ها است. در مورد بهترین ساعت نیز می‌توان با اطلاعات Co Schedule دریافت که کاربران اینستاگرامی بیشتر در ساعت‌های ۲ صبح، بین ۸ تا ۹ صبح، و ۵ بعد از ظهر از اینستاگرام استفاده می‌کنند و افزایش لایک صفحات اینستاگرام، در این زمان‌ها خواهد بود. خوب می‌توان گفت این نتایج کاملا منطقی است. ساعت ۸-۹ صبح و ساعت ۵ بعد از ظهر ساعت رفت و آمد است و افراد ترجیح می‌دهند در طول مسیر رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنند. و ساعت ۲ صبح زمانی است که اکثر افراد هنگام خواب، اتفاقات روز را از طریق اینستاگرام پیمایش می‌کنند. ممکن است بهترین روزها و زمان‌های ارسال شما بسته به مخاطب خاص شما کمی متفاوت باشد. پس می‌توانید از طریق Instagram Insights ببینید که مخاطبان شما چه زمانی فعال هستند. همچنین می‌توان از ابزارهایی مانند Hoot suite ،Co Schedule یا Sprout Social استفاده کرد. فراموش نکنید که شما باید بین یک تا دو بار در روز پست کنید، نه بیشتر و نه کمتر. اگر وسوسه می‌شوید پست بیشتری ارسال کنید، از ویژگی آلبوم چرخ فلکی در  اینستاگرام برای ارسال چندین تصویر به صورت اسلاید استفاده کنید.

۱۰. مطمئن شوید که معیارهای مناسب را ردیابی کرده‌اید

شما نمی‌توانید عملکرد اینستاگرام خود را بهبود ببخشید و آن را بهینه کنید، مگر اینکه بدانید صفحه و ارسال‌های شما چگونه عملکرد بهتری خواهد داشت. وقتی نتایج قابل اندازه گیری دارید، دقیقاً می‌دانید چه محتوایی مخاطب را جذب می‌کند و چه محتوایی نتیجه خوبی ندارد. اولین معیار می‌تواند نرخ رشد مخاطبان شما باشد. با بررسی نرخ رشد مخاطبان به این نکته پی می‌برید که نوع محتویات ارسالی شما یا فرکانس ارسالی شما تا چه اندازه تاثیر گذار بوده است. میزان رشد فالوورهای خود را با ابزاری مانند Influencer Dashboard دنبال کنید. سپس نرخ تعامل را اندازه بگیرید یعنی میزان لایک و نظرات را بررسی کنید و در آخر، شما باید نرخ کلیک URL خود را ردیابی کنید. هرچه تکنیک‌های بازاریابی اینستاگرام روی مخاطبان خود مؤثرتر باشد، CTR شما بالاتر خواهد رفت. اگر کم است، روی بهبود عملکرد خود کار کنید. بررسی این معیارها به شما دید می‌دهد و کمک می‌کند متوجه شوید که نتیجه تلاش‌های بازاریابی اینستاگرام شما چه بوده است.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *